„Opozicija susirinko pasitarti, ką darome dėl žemės ūkio ministro, nes jo atsakymai į Seimo narių klausimus netenkino. Jis toliau painiojasi savo kasdieniniuose parodymuose, manau, kad reikia pereiti į kitą statutinį etapą, ruošti interpeliaciją“, – po susitikimo žurnalistams sakė socialdemokratas Algirdas Sysas.

Konservatorius Jurgis Razma teigė, jog šis susitikimas – pirmas žingsnis link galimos interpeliacijos, frakcijos dar spręs, ar imtis šios iniciatyvos. „Mes sprendimus numanom, bet formaliai turbūt priimsime ryt“, – sakė J. Razma.

Konservatorius teigė, jog aštri konfrontacija tarp Prezidentūros ir Vyriausybės yra netoleruotina.

„Situacija netoleruotina, tikrai nedažni atvejai, kai prezidentė taip kategoriškai pasisakytų dėl ministro, pasakytų, kad tai jau trukdo ir jos santykiams su Vyriausybe, o premjeras šitos situacijos nespręstų“, – kalbėjo J. Razma.

Pasitarime dalyvavo Socialdemokratų partijos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio bei Seimo narių Mišrios grupės atstovai.

„Tvarkos ir teisingumo“ atstovo šiame susitikime nebuvo, pasak partijos lyderio Remigijaus Žemaitaičio, frakcijos vadovybė buvo išvykusi. Tačiau kartu jis sakė nemanantis, kad „Seimo frakcijos turėtų veltis, kai du aukšto rango politikai bando parodyti ir pademonstruoti, kokios yra jėgos“.

„Kitas klausimas, ar užtenka balsų, kad įvyktų pati interpeliacija. Mes manome, kad reikia truputėlį luktelėti, negalima užbėgti įvykiams už akių, ką daro premjeras arba prezidentė“, – BNS sakė R. Žemaitaitis.

Konservatorius J. Razma pažymėjo, kad atėjus iki interpeliacijos lemiami būtų Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos balsai, šios frakcijos atstovas pasitarime nedalyvavo.

Kaip sakė J. Razma, jiems trečiadienį nepavyko prisiskambinti frakcijos seniūnei Ritai Tamašunienei, tad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai taip ir nepakviesti į pasitarimą.

R. Tamašunienė vadovauja Seimo Etikos ir procedūrų komisijai, kurios posėdis prasidėjo tuo pat metu kaip ir opozicijos susitikimas ir vis dar tęsiasi. LLRA-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija nėra pasiskelbusi opozicine, bet formaliai nepriklauso ir daugumai.

„Šitame procese labai svarbūs LLRA balsai, jei manome, kad prie interpeliacijos slaptam balsavime gali prisidėti ir vienas kitas pačių valdančiųjų balsas, LLRA balsai be galo svarbūs“, – sakė J. Razma.

Ministrą trauktis ragina valdančiųjų „valstiečių“ frakcijos atstovai Justas Džiugelis, Povilas Urbšys.

Ministrą atsistatydinti paraginusi prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pareiškė, kad premjeras Saulius Skvernelis dangsto ministrą ir tuo parodė, kad yra prikausomas, nesavarankiškas ir neprincipingas.

Premjeras atkirto, kad pažeidimus nustatinėja ne prezidentė, o teisinės institucijos, ir sakė nepasiduosiantis nei prezidentės, nei kieno nors kito spaudimui. S. Skvernelis taip pat pareiškė, kad jam nepriimtina, kai prezidentės patarėjai kviečiasi ministrus ir įsakmiai jiems nurodo atsistatydinti.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė, LLRA-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos Seime seniūnė R. Tamašunienė BNS yra sakiusi, kad komisija jau atlieka tyrimą dėl B. Markausko.

„Svarstomas jau visas paketas galimų B. Markausko nusižengimų – ir dėl spaudimo atleidžiant institucijos vadovą, ir dėl svetimos žemės dirbimo. Esame sujungę į vieną tyrimą, ir jis yra be galo platus“, – sakė R. Tamašunienė.

Norint atstatydinti ministrą, Seime reikia užsitikrinti ne mažiau kaip 71 balsą iš 141.