„Nenoriu kada nors grįžti į Lietuvą,“ – ji sakė interviu tarptautinei naujienų agentūrai „The Associated Press“ iš kalėjimo.

Bėglė pridūrė, kad mielai taptų JAV piliete.

Anot „Associated Press“, jeigu JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija neįsikiš, N. Venckienė gali būti artimiausiomis savaitėmis išduota Lietuvai.

N. Venckienė sakė, jog tuo atveju, jeigu būtų išduota, pedofilai į ją taikytųsi tiek dėl jų tinklo demaskavimo, tiek dėl dėtų pastangų atkreipti dėmesį į šią problemą per 2012 metų Seimo rinkimų kampaniją, kai jos partija „Drąsos kelias“ parlamente gavo septynias vietas.

„Kitų priežasčių mane susigrąžinti jie neturi – tik kad mane nužudytų“, – sakė N. Venckienė.

Jei bus perduota Lietuvai, N. Venckienei gali būti pateikti kaltinimai dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo, tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo, piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis ir kitų nusikaltimų.

Su N. Venckiene susibičiuliavusi K. Miller: kai ją suėmė, patyrėme siaubingą šoką

Anot „Associated Press“, neįtikėtina kitados Lietuvos teismų žvaigžde buvusios ir galop Čikagos federaliniame kalėjime atsidūrusios N. Venckienės istorija prasidėjo prieš gerą dešimtmetį. Tada kilęs skandalas ne vienus metus kiršino ir skaldė Lietuvos visuomenę.

Jis susijęs su ketverių metų jos dukterėčios tvirkinimu kaltinto kolegos, taip pat teisėjo, nužudymu, taip pat kaltinimą pateikusio ir nužudymu įtarto jos brolio mirtimi, N. Venckienės išrinkimu į parlamentą, kai išpopuliarėjo kaip naujos su pedofilija kovojančios, mirusio jos brolio vardu pavadintos partijos vadovė.

2013 metais Lietuvą palikusi N. Venckienė kartu su paaugliu sūnumi Karoliu apsigyveno Čikagos Kristal Leiko rajone. Iš pradžių ji dirbo padėjėja slaugos namuose, vėliau – floriste. N. Venckienė buvo pasirūpinusi dokumentais, leidusiais legaliai gyventi ir dirbti JAV, bet vasario 13 d., sužinojusi, kad teisminės JAV institucijos nori ją suimti Lietuvos pateiktų kaltinimų pagrindu, ji prisistatė policijai.

Su N. Venckiene susibičiuliavusi Kristal Leiko gyventoja Kathleen Miller sako, kad N. Venckienė išsiskyrė kaip linksma, malonaus būdo asmenybė. Per bendrus pietus arba keliones po parduotuves ji, esą, pasakojo apie sumaištį, į kurią buvo įtraukta Lietuvoje.

„Ją mėgo visa mūsų šeima. Kai ją suėmė, patyrėme siaubingą šoką“, – sakė K. Miller.

N. Venckienė kalėjime žaidžia krepšinį, lankosi mišiose ir daug skaito

Sėdėdama kalėjime „Metropolitan Correctional Center“, kuriame paprastai laikomi operacijomis su narkotikais ir ginklais įtariami asmenys, N. Venckienė kasdien po valandą praleidžia virš 26 aukštų kalėjimo pastato įrengtoje aikštelėje. Ji žaidžia krepšinį, lankosi mišiose ir daug skaito. Pastaruoju metu ji neva perskaitė Anne Frank, nuo nacių besislapsčiusios žydų tautybės mergaitės, „Dienoraštį“.

Holivudo filmuose matyti JAV kalėjimų vaizdai, kaip pati prisipažino, iš pradžių kėlė jai nerimą, tačiau ir kiti sulaikytieji, ir prižiūrėtojai su ja elgiasi tinkamai.

„Čia geriau, nei teko matyti filmuose, – sakė N. Venckienė. – Nenoriu sėdėti kalėjime už nusikaltimus, kurių nepadariau. Tačiau nėra taip blogai.“

Nors arešto orderį Lietuva išdavė dar 2015 metais, bet JAV teisėsauga, nepaaiškindama, kodėl, ją suėmė tik po trejų metų.

Dabar N. Venckienė baiminasi, kad jei bus išsiųsta namo, į ją neišvengiamai nusitaikys ryšių politinėse sferose turintys pedofilija įtariami asmenys už tai, kad ji atskleidė jų tinklą, ir už 2012 metais vykusią kampaniją, kai jos vadovaujama partija laimėjo keletą vietų parlamente.
„Priežastis, dėl kurios siekiama mane susigrąžinti, gali būti tik viena – noras nužudyti“, – konstatavo N. Venckienė, į keletą klausimų sutikusi atsakyti el. paštu.

Neteisminių nužudymo atvejų Lietuvoje (1991 metais nuo sovietų išsilaisvinusioje valstybėje, dabar įeinančioje į NATO ir Europos Sąjungos sudėtį) anksčiau nėra buvę. Atsakydama į užklausas dėl N. Venckienės saugumo, Lietuvos Respublikos prokuratūros atstovė Rita Stundienė pareiškė, kad jos tvirtinimus turėtų įvertinti kas nors kitas.

Ekstradicijos dokumentuose nurodyti tik keli kaltinimai, įskaitant pedofilija įtariamų asmenų persekiojimą, įkūrus specialią stebėjimo grupę, ir nepaklusimą nurodymui atsisakyti dukterėčios globos. Vis dėlto N. Venckienės advokatai mano, kad ekstradicijos atveju bus pateikta begalė kaltinimų, įskaitant ir nepagarbą mirusiesiems.