„Toks, koks dabar yra Seimo Pirmininkas, yra apgailėtina“, - „Žinių radijui“ teigė R. Žemaitaitis, primindamas, kad ketvirtadienį frakcija „Tvarka ir teisingumas“ rekomendavo V. Pranckiečiui atsistatydinti.

R. Žemaitaitis savo poziciją argumentavo tuo, kad, jo nuomone, Seimo Pirmininkas nesugeba organizuoti posėdžių ir atlikti Seimo Pirmininko užduočių. Kartu, pažymėjo „tvarkietis“ Ramūnas Karbauskis, kaip didžiausios frakcijos lyderis, taip pat yra kaltas dėl susidariusios situacijos.

„Tegu „valstiečiai“ siūlo kitą pirmininką. Yra tarp jų kandidatų, kurie gali dirbti, nes šis žmogus akivaizdžiai nesusitvarko su savo darbu“, - komentavo „tvarkiečių“ lyderis, akcentuodamas, kad Seimo darbas dabar nevyksta ir nėra sprendžiami pagrindiniai reikalai, kai didelė dalis laiko skiriama nereikšmingiems svarstymams.

Ketvirtadienį prie Seimo vykusiame mitinge „Mes kaltinam“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) partijos pirmininkas R. Karbauskis, užlipęs į sceną, pareiškė, kad prieš tai čia kalbėjusiam Seimo Pirmininkui V. Pranckiečiui trūksta politinės patirties.

„Liūdnai atrodė Seimo Pirmininkas scenoje“, - teigė R. Karbauskis. Jis taip reagavo į anksčiau mitinge išsakytus V. Pranckiečio teiginius, kad jam gėda dėl Mindaugo Basčio, Gretos Kildišienės ir kitų viešą ažiotažą sukėlusių istorijų. Anot R. Karbauskio, jei Seimo Pirmininkui gėda - jis turėtų atsistatydinti.

Po mitingo „Lietuvos ryto“ televizijai V. Pranckietis teigė, kad neketina atsistatydinti iš Seimo Pirmininko pareigų, nes, pasak jo, turi parlamento palaikymą. Jis akcentavo, kad, ne vien R. Karbauskis sprendžia tokius reikalus. Pasak V. Pranckiečio, R. Karbauskis, ragindamas jį atsistatydinti, tikriausiai pasikarščiavo.

Politinė krizė Seime kilo antradienį, kai per Seime vykusį slaptą balsavimą nepavykus pašalinti priesaiką sulaužiusio ir šiurkščiai Konstituciją pažeidusio M. Basčio.

Už tai, kad M. Bastys būtų pašalintas iš Seimo balsavo 72 parlamentarai, 21 buvo prieš, 24 Seimo nariai susilaikė, 11 balsų buvo sugadinta.

Trečiadienį, reaguodamos į susidariusią politinę situaciją, opozicinės partijos prakalbo apie pirmalaikius rinkimus.

Kad palaikytų pirmalaikius rinkimus, yra pareiškę konservatoriai, liberalai, „tvarkiečiai“ ir socialdemokratai.