„Iš esmės galbūt pasakysiu, kad ramesnė situaciją, tiesiog. Tik tiek“, – BNS trečiadienį sakė D. Jauniškis po uždaro Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio, kuriame buvo pristatytas grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas.

Daugiau VSD vadovas nekomentavo ir siūlė laukti viešo grėsmių vertinimo pristatymo. Jis planuojamas kovo 26 dieną.

„Palaukime viešo vertinimo, ten puikiai atsispindės viskas, nenorėčiau užbėgti už akių“, – sakė D. Jauniškis.

Seimo NSGK vadovas Vytautas Bakas sakė, kad jaustis ramiau leidžia priimtas Strateginių įmonių įstatymas, suteikiantis valstybei daugiau galių prižiūrint strategines įmones, taip pat ir žmonių atsparumas propagandai.

„Mes sukūrėme porą rimtų įrankių, kurie leidžia jautis ramiau. Priėmėme Strateginių įmonių įstatymą, jis leis tikrinti ne tik svarbiausius sandorius, kurie sudaromi strateginėse įmonėse, bet ir užsitikrinti, kad tarp rangovų, subrangovų būtų tik asmenys, kurių reputacija ir interesai nekelia abejonių, valstybė gali įsitraukti į aukščiausio lygio vadovų paskyrimą“, – BNS sakė V. Bakas.

„Kitas aspektas – žmonių atsparumas, akivaizdu, kad žmonių atsparumas informaciniam karui gerokai išaugęs, visuomenės atsparumas propagandai ir supriešinimui leidžia jaustis ramiau. Net veikimas per tautines bendruomenes nebėra toks efektyvus, koks buvo kurį laiką“, – kalbėjo komiteto vadovas.

V. Bakas taip pat sakė, kad Lietuvai pagrindinis iššūkis išlieka Rusija, o artėjantys savivaldos, prezidento rinkimai yra šios šalies „interesų lauke“.

„Matyti globalesnis (Rusijos – BNS) veikimas Vakarų šalių atžvilgiu, aišku, dėmesys Baltijos valstybėms, siekiant realizuoti įtaką mūsų visuomeniniams, politiniams, ekonominiams procesams. Jis lieka, jis akivaizdus, bet metodologija keičiasi, apie tai bus detaliau kabama kovo 26 dieną“, – sakė V. Bakas.

Lietuvos žvalgybos institucijos – Valstybės saugumo departamentas ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos – jau keleri metai skelbia viešą grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą.

Pernai pranešta, kad FSB domisi visais į Rusiją vykstančiais Lietuvos gyventojais, buvo paviešinta Rusijos šnipo tapatybė.