„Tadas Langaitis atėjo nešvariai. Jo arba per jį susprogdinta neskani bomba pirmiausia turėtų tapti pamoka. Tokią žalą padaręs, jis negali likti priglaudusioje partijoje“, – DELFI atsiųstame komentare sako V. Landsbergis.

Politiko svarstymu, grynas atsitiktinumas, kad smirdalo bomba drioksteli, kai TS-LKD reitingai kyla į pirmą vietą, o valdantieji smunka. V. Landsbergio nuomone, asmens interesas paaiškės greit, o kas paskatino skandalą, esą patyrinės žurnalistai.

Pirmininkas traukimuisi iš partijos pritartų

Per praėjusius Seimo rinkimus T. Langaitis buvo TS-LKD vykdančiojo rinkimų štabo vadovu. Aukštas pareigas jam patikėjęs partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis nesutinka su senelio pareiškimu.

Gabrielius Landsbergis

„Aš nesutinku, aš manau, kad profesorius šneka šiek tiek skubotai, čia, matyt, ilgas sirgimo laikotarpis lėmė, kad jis nežinojo visos informacijos. Prieš kalbėdamas tokius dalykus, galėjo pasikonsultuoti, mano žinios nesutampa dėl jo.

O dėl likimo partijoje – su šia dalimi gal ir pritarčiau. Mūsų partija vis dėlto yra partija, kuri į priekį stato atsakomybę prieš savo rinkėjus. Čia yra žmogaus savigarbos klausimas, ar jis gerbia save, ar ne“, – DELFI sakė G. Landsbergis.

Jis neigia, kad ateityje gali paaiškėti kitos T. Langaičio pasitraukimo iš Seimo priežastys.

Vieną jų yra iškėlusi valstietė žalioji, Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovė Agnė Širinskienė.

„T. Langaičio biografijoje rašoma, kad „Estijoje įkūrė ir plėtojo informacinių technologijų paslaugų įmonę „Webmedia Group“ (dabar – „Nortal“)". UAB „Nortal“ figūruoja Antikorupcjos komisijos atliktame e.sveikatos tyrime. Tyrimo išvadų pagrindu Specialiųjų tyrimų tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo kuriant elektroninės sveikatos sistemą. Tikėtina, kad kito (o gal ir to paties?) tyrimo eigoje įvyksta kratos Santaros klinikose. Vėl figūruoja IT sektoriaus įmonės.

T. Langaitis netikėtai traukiasi. G. Landsbergis paslaptingai komentuoja: „Apskritai suprantu, kad tas žmogus tiesiog pamatė, kad ateityje nepavyks suderinti viešų ir privačių interesų dėl įvairių vykstančių projektų, kurie, matyt, pradėti kažkada anksčiau prieš politinius procesus, jie, matyt, nesustabdomai vyksta ir žmogui belieka tik rinktis. Jis pasirinko kitą kelią“.

Tik vienas klausimas, gerbiami konservatoriai, tai kas gi vyksta? Kokios tikrosios priežastys? Ar tikrai „jokių slaptų priežasčių?“, – feisbuke rašė A. Širinskienė.

Tačiau G. Landsbergis A. Širinskienės įžvalgas ketvirtadienį pavadino nesąmone. „Širinskienė, matyt, prisiskaičius kažkokių neteisingų horoskopų arba kokių nors nebrangių narkotikų užsipirkus. Jokios informacijos nėra, visiški kliedesiai“, – tvirtino TS-LKD vadovas.

Pats T. Langaitis pasikalbėti su DELFI ketvirtadienį laiko nerado. „Pirmadienį galėtume pasikalbėti suderinę laką. Dabar ilsiuosi ir prausiuosi po masinių purvo vonių. Dėkoju už supratimą“, – tokią SMS atsiuntė buvęs Seimo narys.

Išsipildė V. M. Čigriejienės prognozė

DELFI primena, kad konservatorius dėl T. Langaičio prieš porą metų perspėjo buvusi Seimo narė Vida Marija Čigriejienė. Tuomet TS-LKD senbuvė, vyriausia amžiumi Seimo narė V. M. Čigriejienė pranešė paliekanti konservatorių partiją ir Panemunės vienmandatėje apygardoje mesianti iššūkį konservatorių kandidatui T. Langaičiui.

Vida Marija Čigriejienė

„Tik profesionalumas, darbinė patirtis yra tie kertiniai atrankos kriterijai, kuriais vadovaujasi rinkėjai, suteikdami mandatą dirbti Seime. Nuostabą kelia, kai jaunas žmogus, niekada nebuvęs realioje politikoje, šiandien lengvai švaistosi pažadais, lyg nesuprasdamas, kad juos reikės įgyvendinti, ir kartu su savimi į Seimą veda „savų“ būrį, kurių kompetencija, o kartais ir padorumu tenka suabejoti.

Kaip įvardinti, neva prisidengiant demokratija, tos pačios didžiosios partinės kritikės pastangas, kai į skyrių nuleidinėjami jos patarimai, raštiško kreipimosi pavidalu, už ką geriau balsuoti? Nesvarbu, kad būsimasis kandidatas, dar visai neseniai, prieš stodamas į partiją, ilgokai svarstė (pragmatiškai išskaičiavo), kokią partiją pasirinkti iš trijų numatytų, yra iš šeimos, kuri viešai prisiekė niekada nebalsuosianti už konservatorius, tautos išdavikus?“, – tuomet rašė V. M. Čigriejienė.

T. Langaitis tuomet nesąmone pavadino pareiškimus, kad jis konservatorius rinkosi iš trijų partijų. Tuomet politikas sakė į TS-LKD įstojęs 2014 m. rudenį. T. Langaitis taip pat neigė, kad jo šeima yra „viešai prisiekusi niekada nebalsuosianti už konservatorius, tautos išdavikus“.