A. Bilotaitė ketvirtadienį kreipėsi į ministrę, reikalaudama atlikti išsamų patikrinimą ir išsiaiškinti, ar viceministras Raimondas Bakšys darė spaudimą Centralizuoto vidaus audito skyriaus darbuotojams ir stengėsi stabdyti kreipimąsi į teisėsaugos pareigūnus dėl Pravieniškių pataisos namuose aptiktų įstatymų pažeidimų.

Teiginiai, kad Teismų departamento darbuotoja Rasa Kazėnienė patiria įvairaus pobūdžio spaudimą ar net grasinimus, dėl savo ryžto atvirai papasakoti, kas dedasi Kalėjimų departamentui pavaldžiuose Pravieniškių pataisos namuose, kelia labai rimtų abejonių dėl pačios Teisingumo ministerijos vadovybės veiklos skaidrumo.

„Suprantama, kad pačiai ministrei krenta labai rimta dėmė dėl jos gebėjimo toliau eiti pareigas, juo labiau kad ją delegavusi partija ragina kuo greičiau trauktis iš pareigų. Tačiau ne mažiau svarbu, kad ministrės komandos nariai nesijaustų nebaudžiami, jei bus nustatyta, kad neteisėta veika vis dėlto ministerijoje buvo vykdoma viceministro rankomis“, - pabrėžė A. Bilotaitė.

Trečiadienį Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas ir Teisingumo ministerijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus vyriausioji specialistė R. Kazėnienė išsakė kritikos teisingumo viceministrui R. Bakšiui dėl, pasak jų, vilkinamo atliekant auditą Kalėjimo departamente.

Po pareikštų kaltinimų netruko pasisakyti Prezidentė. Dalia Grybauskaitė teigė: „Akivaizdu, kad ministrė nekontroliuoja padėties ministerijoje ir negeba sklandžiai organizuoti darbo“.