„Šiandien baigiasi sutartis su Kauno tardymo izoliatoriaus maitinimo tiekėju. Tai gresia katastrofa įstaigai – gali būti, kad kils problemų su beveik 300-ų sulaikytų asmenų maitinimu“, - rašoma laiške.

Kalėjimų departamentas ir Kauno tardymo izoliatoriaus vadovybė dar nepasirūpino nauju tiekėju, nors minėtos įstaigos audito metu pagarsėjusi įmonė „Niklita“ šiandien baigia savo darbą maitinant suimtuosius – baigėsi prieš keletą metų pasirašyta sutartis. O naujas maitinimo tiekėjas dar neišrinktas.

Nors nuo visuomenės ši kritinė situacija Kauno tardymo izoliatoriuje yra slepiama. Nuteistieji nerimauja, kad nuo rytojaus jie nebus maitinami. Baiminamasi, ar tai neprives prie masinių sulaikytųjų nepaklusnumo akcijų. Kas rytoj maitins Kauno tardymo izoliatorių?“, - klausiama laiške.

DELFI susisiekus su Kauno tardymo izoliatoriaus direktoriaus pavaduotoju Arvydu Venclovu šis patikino, kad dedamos visos pastangos, jog būtų užtikrintas įkalintųjų maitinimas.

„Buvo organizuoti keli viešieji pirkimai, tačiau nebuvo norinčių, todėl dabar viską sprendžiame paskutinę minutę, - sakė tardymo izoliatoriaus atstovas.

Paklaustas apie galimus sulaikytųjų streikus ir keliamus neramumus, direktoriaus pavaduotojas nesileido į spekuliacijas.

„Negalime kalbėti apie tai, kas būtų, jeigu būtų, prielaidų galima daryti visada ir visokių. Vienaip ar kitaip, mes užtikrinsime tai, kas turi būti, o kokiu būdu tai padarysime, dabar ir sprendžiam.

Manau, kad per ateinančias dienas kaliniai tikrai nebadaus, nes taip negali būti. Maitinimas bus užtikrintas“, - sakė A. Venclovas.