Teisę gauti vadinamuosius „vaiko pinigus“ iš viso turi 530,8 tūkst. vaikų, iš jų 400 tūkst. šią teisę įgavo naujai. Taigi, dar tikimasi sulaukti nemažai prašymų.

Vyriausybė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija imasi papildomų priemonių, kad prašymai būtų nagrinėjami greičiau, o informacija gyventojams būtų pateikiama operatyviau. Pavyzdžiui, rekomenduota savivaldybėms kas savaitę formuoti finansinius žiniaraščius, taip lėšas dėl patenkintų prašymų galės pervesti greičiau, be to, už išmokų administravimui skirtas lėšas jos gali laikinai įsteigti naujų etatų prašymų nagrinėjimui, mokėti priemokas už didesnį darbo krūvį, už viršvalandžius, laikinai įtraukti kitų skyrių darbuotojus.

Vyriausybės kanceliarija atkreipia dėmesį, kad nuo 2018 sausio 1 dienos asmenų, kurie augina vaikus, grynosios pajamos „į rankas“ dėl panaikinto papildomo neapmokestinamojo pajamų dydžio (PNPD) sumažėjo, tačiau tas sumažėjimas negalėjo būti didesnis už išmoką vaikui, kuri mokama nuo tos pačios datos. Tai reiškia, kad didesnes pajamas gaunančių asmenų grynųjų pajamų „į rankas“ sumažėjimą kompensuoja nauja išmoka vaikams, o mažesnes pajamas gaunančių šeimų atveju - nauja išmoka vaikams gerokai viršija sumą, kurią tokios šeimos iki šiol gavo papildomai taikant NPD.

Vyriausybės pranešime primenama, kad visi gyventojai, auginantys vaikus, gali pateikti prašymą gauti „vaiko pinigus“ - 30 Eur kiekvienam vaikui per mėnesį, o daugiavaikėms ir mažai uždirbančioms šeimoms mokama dar ir papildoma išmoka. Pagrindinis PNPD atsisakymo ir perėjimo prie universalios išmokos vaikui tikslas - padidinti mažiausiai uždirbančiųjų pajamas ir mažinti skurdą, nes iki 2018 metų sausio 1 dienos galiojusioje apmokestinimo sistemoje mažiausiai uždirbantieji negalėjo pilnai pasinaudoti už vaikus taikomu PNPD. Nuo šių metų padidintas NPD siekia 380 eurų.

Vadinamuosius „vaiko pinigus“ - išmokas vaikus auginantiems tėvams - skiria ir moka savivaldybės. Pateikti prašymą išmokai gauti galima elektroniniu būdu per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt arba raštu savivaldybėse ar seniūnijose pagal šeimos gyvenamąją vietą.