Kalbėdama LRT radijui Prezidentė teigė, kad palyginti kokia buvo sunki praėjusio šimtmečio pradžia, dabar Lietuva yra visiškai kitokia, kitokioje aplinkoje ir su kitokia ateities vizija bei viltimi.

D. Grybauskaitė akcentavo, kad šalis yra ne tik pripažinta, bet saugoma NATO skydo bei gali naudotis Europos Sąjungos teikiamomis galimybėmis kurti gerovę.

”Todėl tikrai yra dėl ko džiaugtis ir ką švęsti. Džiaugiuosi, kad visi mūsų žmonės tame dalyvauja“, - kalbėjo Prezidentė ir pabrėžė, kad Lietuvos žmonės nori švęsti Vasario 16-osios dieną.

D. Grybauskaitės teigimu, Vasario 16-ąją paminėti buvo pakviesti artimiausi Lietuvai draugiški kaimynai.

Į Vasario 16-osios minėjimą atvyks 11 aukščiausio lygio delegacijų, 9 prezidentai ir valstybių vadovai bei 2 Europos Sąjungos institucijų vadovai - Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas bei Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris. Taip pat, kalbėjo D. Grybauskaitė, Lietuvą aplankys prezidentai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Suomijos, Vokietijos, Islandijos, Ukrainos, Gruzijos bei karališkoji atstovė iš Švedijos.

Dalis svečių, kaip Prancūzijos prezidentas ir popiežius, pabrėžė Prezidentė, atvyks vėliau šiais metais.

D. Grybauskaitė džiaugėsi, kad Lietuvos šimtmetis bus minimas visame pasaulyje ir trispalvės šviesomis sužibs žymiausi Rygos, Talino, Varšuvos, Briuselio, Niujorko, San Paulo, Los Andželo pastatai. „Visame pasaulyje matysime savo trispalvės spalvas ir visame pasaulyje bus kas džiaugiasi kartu su mumis“, - kalbėjo Prezidentė.

Lietuvos vadovė pabrėžė, kad susitikimai su užsienio šalių delegacijomis bus išnaudojami svarbiausiems reikalams aptarti.

„Mėginsime pasinaudoti ta proga, kad jie Lietuvoje, ir pakalbėti daugeliu klausimų, kurie mums yra labai svarbūs“, - pasakojo Prezidentė ir akcentavo, kad Lenkijos vadovo vizitui bus skiriamas visas šeštadienis.