Pasak jo, manipuliacijomis siekiama išvesti iš LSDP kuo daugiau žmonių.

„Mūsų buvęs bičiuliai vis dar aktyviai mėgina suformuoti savo naują politinį darinį mūsų sąskaita: kreipiasi, prašo, manipuliuoja informacija, dezinformacija, siūlo įvairiausius dalykus mūsų bičiuliams, skyrių pirmininkams, paprastiems skyrių nariams, siekdami išvesti iš partijos kuo daugiau žmonių ir iš mūsų, socialdemokratų, suformuoti kažkokį naują darinį“, – tarybos posėdyje, į kuri susirinko 160 narių, Kaune šeštadienį teigė partijos vadovas.

G.Paluckas sako, kad tos paskatos esančios bevaisės ir tai jį džiuginą.

„Mes esame vieningi, veikiame stabiliai. Nepaisant tos dezinformacijos ir kitų dalykų, nepasiduodame jiems“, – kalbėjo jis.

Anot G. Palucko, naujos partijos kūrimo atidėjimas rodo tokios politinės jėgos nepatrauklumą.

„Vien pats faktas, kad naujos politinės organizacijos įkūrimas atidėjinėjamas nuo praėjusių metų pabaigos į vasarį, dabar į kovą, paskui bus atidėtas neapibrėžtam laikotarpiui, aiškiai simbolizuoja, kad patrauklumo kurti tokią organizacijai nėra. Idėjos ir minties anoje pusėje nėra“, – pareiškė G. Paluckas.

Jis taip pat pabrėžė nesant poreikio „veltis į diskusijas“ dėl tarpusavio santykių aiškinimosi.

Pernai rudenį LSDP nusprendė pasitraukti iš valdančiosios koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Šiam sprendimui nepakluso dalis Seimo socialdemokratų. Dešimt jų pasitraukė iš partijos ir parlamente įkūrė Lietuvos socialdemokratų darbo frakciją.

Žada atgaivinti „nuvytusius“ santykius su profsąjungomis

Iš Seimo valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“ rudenį pasitraukusios Socialdemokratų partijos (LSDP) vadovas Gintautas Paluckas tikisi atgaivinti atšalusius santykius su profsąjungomis ir rengti Darbo kodekso pataisas.

„Po mūsų „nuvytusių“ santykių su profesinėmis sąjungomis, tas „perkrovimas“ yra prasidėjęs, jis jau vyksta“, – 160 socialdemokratų, šeštadienį atvykusių į tarybos posėdį Kaune, žadėjo G. Paluckas.

„Esame sutarę, kad peržiūrėsime Darbo kodekso įgyvendinimo taikymo praktiką, greitu laiku susitiksime frakcijos ir pagal profesinių sąjungų pastabas registruosime pataisas,“ – žadėjo jis.

G. Paluckas informavo, kad jau buvo susitikęs su profesinės sąjungos konfederacijos valdyba dėl konstruktyvesnio bendradarbiavimo.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas BNS pranešė, kad susitikimas su politikais numatytas vasario viduryje ir su jais bus tariamasi ne dėl kardinalių pataisų, o dėl tokių, kurios numatytų aiškesnį Darbo kodekso tam tikrų nuostatų traktavimą.

„Yra tikrai ganėtinai daug dalykų, kad įstatyme parašyta vienaip, o darbdaviai traktuoja kitaip. Dėl to yra tikrai daug darbuotojų ir darbdavių ginčų atvejų, nes tas nuostatas ir teisininkai skirtingai mato“, – BNS šeštadienį sakė profsąjungų atstovas.

Pasak A. Černiausko, daug nesutarimų yra dėl atostogų skyrimo tiems žmonėms, kurie dirba mažiau negu penkias dienas per savaitę.

„Nesutariama, kaip gali tie žmonės atostogas imtis – po vieną dieną ar tik savaitėmis,“ – BNS pasakojo profsąjungų atstovas.

A. Černiausko teigimu, taip pat kyla ginčų, kaip nutraukti terminuotas darbo sutartis, sudarytas trumpesniam negu mėnesio laikotarpiui.

„Kodeksas nenumato nutraukimo procedūrų tokiais atvejais“, – apgailestavo jis.

Tačiau A. Černiauskas neslėpė, kad profsąjungų labiausiai netenkina tai, kad kolektyvinės sutartys taikomos tik jas pasirašiusių profesinių sąjungų nariams. „Galvojam, kad gal reikėtų grįžti prie senosios tavrkos, kad kokektyvinė sutartis taikoma visiems“, – BNS teigė jis.

Lietuvoje darbo santykiai pagal naują Kodeksą galioja nuo 2017 metų liepos 1 dienos.