Jis perduotas artimųjų globai.

„Nagrinėjant baudžiamąją bylą teismui iškilo abejonių dėl E. J. psichinės sveikatos būklės, todėl 2017 metų birželį jam skirta ambulatorinė psichiatrinė teismo ekspertizė. Atlikus ekspertizę konstatuota, kad kaltinamasis negali suprasti savo veiksmų esmės ir jų valdyti“, – rašoma teismo pranešime.

Ekspertai rekomendavo netaikyti kaltinamajam priverčiamųjų medicinos priemonių ir perduoti jį artimųjų globai.

Byloje nustatyta, kad vyro psichika sutriko po nusikalstamos veikos padarymo.

Atsižvelgęs į ekspertų išvadą ir konstatavęs, kad E. J. ligos eiga yra negrįžtamo ir progresuojančio pobūdžio, kaltinamojo būklės pagerėjimas mediciniškai nėra tikėtinas, taip pat nėra tikėtina pakartotinės nusikalstamos veikos rizika, teismas sprendė, kad priverčiamųjų medicinos priemonių taikymas šiuo atveju netikslingas, ir baudžiamąją bylą E. J. atžvilgiu nutraukė.

Teismas nutarė priverčiamųjų medicinos priemonių E. J. netaikyti ir atiduoti jį artimųjų globai.

Buvęs viešosios įstaigos „Nemuno žiedas“ direktorius kaltintas pasisavinęs šiai įstaigai priklausančius daugiau nei 3 mln. eurų.

Bylos duomenimis, 2004–2011 metais, būdamas „Nemuno žiedo“ vadovu, jis kartu su kitais asmenimis, įstaigos apskaitoje įformindavo realiai neįvykusias ūkines operacijas – paslaugų ir prekių pirkimą iš įvairių bendrovių ir taip pasisavino jo žinioje buvusį didelės vertės įstaigos turtą bei padarė daugiau kaip 3,1 mln. eurų turtinę žalą.

Jis taip pat kaltintas apgaulingai tvarkęs įstaigos apskaitą ir pagaminęs netikrus dokumentus.

Prokuroro prašymo konfiskuoti E. J. turtą, įgytą pasisavinus „Nemuno žiedas“ turtą, teismas netenkino, nurodęs, kad „Nemuno žiedo“ kreditoriai, net ir pasibaigus šios įstaigos bankroto procedūrai, turi galimybę dėl patirtos žalos atlyginimo kreiptis į teismą civilinio proceso tvarka. Teismo vertinimu, jei šioje byloje iš E. J. būtų priteista konfiskuoti turtą, kreditorių reikalavimų įgyvendinimas civiliniame procese būtų apsunkintas.

Nutartis per 20 dienų gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Kauno rajone esantis „Nemuno žiedas“ yra automobilių ir motociklų lenktynių trasa. 2015 metais ją valdanti bendrovė dėl skolų valstybei paskelbė bankrotą. Šiuo metu įsteigta nauja įstaiga, valdanti trasą.