Tai DELFI sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Meteorologinių prognozių skyriaus vyresnioji specialistė Teresė Kaunienė.

Ims kilti vėjas, kris temperatūra

„Naktis iš pirmadienio į antradienį nebus išskirtinė, tik šiek tiek papustys lengvą sniegelį, pradės stiprėti vėjas – rytiniuose rajonuose mažiau, vakariniuose stiprės daugiau. Temperatūra kris iki 7-12 laipsnių žemiau nulio.

Tačiau antradienio dieną vėjai jau visoje Lietuvoje bus stiprūs. Gūsiai sieks 15-20 metrų per sekundę, pajūryje gali ir daugiau kaip 20 metrų per sekundę būti. Antroje dienos pusėje kritulių pagausės, sulauksime ciklono iš Vakarų – pasnigs, kadangi vėjas stiprus, galbūt ir papustys“, – įspėjo sinoptikė.

Kaip teigiama Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos tinklalapyje, pajūryje vėjo gūsiai antradienį gali siekti iki 23 metrų per sekundę. Vėjas pūs pietryčių krypties.

„Antradienio dieną bus šalta, 3-8 laipsniai šalčio, o dar su vėju, tai bus žvarbi diena“, – užtikrino T. Kaunienė.

Jutiminė temperatūra – iki 10 laipsnių žemesnė

Trečiadienį sulauksime daugiau sniego – pustyti turėtų pradėti dar naktį iš antradienio į trečiadienį. Tąnakt daug kur šalyje pranašaujama ir pūga, mat vėjas išliks gūsingas. Temperatūra sieks 5–10 laipsnių šalčio.

„Išsilaikys stiprus vėjas, snigs intensyviau, tad pūga gali būti stebima daugiau vietovių. Dieną vėjas rims, pūgų nebus, bet vėjas išliks stiprus“, – aiškino pašnekovė.

Trečiadienį, prognozuojama, šalyje bus maždaug 1–6 laipsniai šalčio.

„Jutiminė temperatūra žiemą visada yra žemesnė. Priklauso nuo vėjo greičio, bet ji gali būti iki 10 laipsnių žemesnė“, – pernelyg nesidžiaugti atšilimu perspėjo T. Kaunienė.

Atėjo tikra žiema

Laimė, šaltis kiek atslūgs savaitės pabaigoje – ketvirtadienį jau turėtų būti šilčiau, tačiau daug kur šalyje laikysis minusinė temperatūra, tad sniegas išliks.

„Ketvirtadienį turbūt bus su sniegu, bet be vėjo. Temperatūra dieną artėja prie nulio, vakarinėje šalies dalyje gal ir persivers į pliusą. Penktadienį į šalį ateis naujas ciklonas, vėl atnešiantis daugiau vėjo, pustymo“, – sakė ji.

T. Kaunienė džiaugiasi, kad į Lietuvą pagaliau atėjo tikra žiema.

„Ačiū Dievui, kiek galima jau. Buvo toks kraštutinai šiltas oras, kad tikrai atrodė lyg pasaulio pabaiga – taip neturi būti. Truputėlį gal priartėsime arčiau normos“, – lūkesčiais dalijosi ji.

Kokie orai laukia?

Remiantis gismeteo.lt prognozėmis, antradienį oro temperatūra kils truputį aukščiau nei pirmadienį, suksis smarkus pietų krypties vėjas. Antroje dienos pusėje pro vakarinius šalies rajonus į šalį brausis debesys ir sniegas.

Vilniaus ir Kauno apylinkėse naktį termometrai fiksuos –10–9 laipsnius šalčio. Dieną vyraus –4 laipsnių temperatūra. Šiauliuose naktį bus apie –9, dieną – apie –5 laipsnius šalčio. Pajūryje naktį šals iki –5, dieną– iki –2 laipsnių. Po pietų čia pasirodys debesys ir gausus sniegas, vėjas dar labiau įsismarkaus.

Trečiadienį šaltis jau bus juntamai mažesnis, tačiau dėl smarkaus pietryčių krypties vėjo jutiminė temperatūra bus žemesnė. Visoje šalyje prognozuojamas sniegas, vietomis gali kilti ir pūgų.

Vilniuje ir Kaune naktį šals iki –7 laipsnių. Dieną bus apie –4 laipsnius šalčio, snigs. Šiauliuose temperatūra svyruos apie –6 laipsnius šalčio. Dangų gaubs sniegą barstantys debesys. Pajūryje siautės smarkus vėjas, vyraus stiprus snygis, galima pūga. Temperatūra sieks –2 laipsnius šalčio.

Ketvirtadienį, žadama, termometrų stulpeliai kils dar aukščiau. Vėl daug kur pasnigs, protarpiais galimi ir pragiedruliai. Pūs gūsingas pietų krypties vėjas.

Vilniaus ir Kauno apylinkėse vyraus nepastovus debesuotumas, dažnai kris snaigės. Naktį bus apie –5 laipsnius šalčio, o dieną – apie nulį. Šiauliuose dangumi plauks debesys, protarpiais negausiai pasnigs. Naktį termometrai fiksuos –4, dieną bus –1 laipsnis šalčio. Pajūryje apysmarkis vėjas dangumi gins debesis, numatomi mišrūs krituliai. Temperatūra svyruos apie 1–2 laipsnius šilumos.

Penktadienį pro debesis žvilgčios saulė, vietomis truputį pasnigs. Suksis gūsingas rytų, pietryčių krypties vėjas.

Vilniuje ir Kaune pirmoje paros pusėje vyraus nepastovus debesuotumas, šals iki –3 laipsnių. Dieną bus apie nulį, dažniau pasnigs. Šiauliuose vyraus nedidelis debesuotumas. Naktį temperatūra sieks –4 laipsnius šalčio. Dieną bus apie nulį, o po pietų padidės debesuotumas, snigs. Pajūryje naktį snyguriuos, ryte debesys sklaidysis, šals iki –1 laipsnio, formuosis plikledis. Dieną bus apie nulį, vakare vėl pasirodys snaigės.