„Asmeniškai teiksiu Tarybai balsuoti suteikti skverui priešais Rusijos ambasadą Latvių gatvėje pavadinimą „Rusijos demokratijos skveras", pagerbiant taip pat ir pusę milijono maskviečių, kurie po sausio 13-osios išėjo į Maskvos gatves palaikyti lietuvių laisvės troškimą. Skvere būtų pasodinti berželiai visų Rusijos istorinių įvykių ir asmenybių, vedančių šią šalį į demokratijos kelią, garbei“, – komentare BNS sakė Remigijus Šimašius.

Po B. Nemcovo nužudymo 2015-aisiais konservatoriai ėmė siūlyti įamžinti opozicionieriaus atminimą suteikiant jo vardą gatvei ar skverui Vilniuje. Vilniaus tarybos narys Vidas Urbonavičius siūlo suteikti šį vardą skverui priešais Rusijos Ambasadą, konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis ragina Vilniaus tarybą B. Nemcovo vardu pervadinti pačią Latvių gatvę. Tuo metu meras sako, kad tai gali būti padaryta kitoje vietoje.

„Gerbiu Boriso Nemcovo, Anos Politkovskajos, kitų nužudytų Rusijos demokratų ir žurnalistų atminimą ir vertinu jų kovą prieš Putino režimą. Žinoma, kad tokie iškilūs žmonės yra verti būti pagerbti ir įamžinti Vilniuje. Dėl vietos ir įamžinimo dar diskutuosime, tačiau atminimo ženklas tokiems asmenims Vilniuje neabejotinai atsiras“, – tikino jis.

Vilniaus miesto pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisijos pirmininko pavaduotojas, partijos „Lietuvos sąrašas“ pirmininkas Darius Kuolys BNS teigė, kad siūlymas dėl B. Nemcovo skvero Latvių gatvėje svarstytas, bet atidėtas ieškant kitos vietos.

„Nutarta, kad ramiai reikėtų paieškoti vietos, pasižiūrėti, kur pats B. Nemcovas yra lankęsis Lietuvoje, surinkti daugiau duomenų ir nedaryti skubotų sprendimų“, – BNS teigė D. Kuolys.

Rusijos opozicionierius buvo nušautas 2015 metų vasario 27-osios vakarą ant tilto per Maskvos upę netoli Kremliaus, kai ėjo namo.

Nors penki vyrai buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn dėl numanomos užsakomosios žmogžudystės įvykdymo, B. Nemcovo šeima ir šalininkai sako, kad nusikaltimo pėdsakai veda prie daug aukštesnio rango pareigūnų Čečėnijoje. Jie mano, kad nužudymo užsakovai išsisuko nuo teisingumo.