Politikas su tokia išvada nesutinka ir žada ją skųsti teismui.

Anot komisijos, buvęs Seimo narys, kuriam gresia netekti šiuo metu einamų pareigų, birželį dalyvavo savivaldybės taryboje rengiant ir teikiant svarstyti sprendimą, tiesiogiai susijusį su Raseinių krašto ateities sąjūdžiu „Rasai“.

R. Ačas buvo šios asociacijos valdybos narys ir nagrinėjamu periodu jo ryšys su šiuo juridiniu asmeniu nebuvo nutrūkęs, nustatė etikos sargai.

Minėtu sprendimu Raseinių miesto seniūnija būtų įgaliota sudaryti sutartį su sąjūdžiu „Rasai“ dėl evangelikų liuteronų senųjų kapinių bei Pirmojo pasaulinio karo Vokietijos imperijos karių kapų priežiūros.

„Tyrimo duomenys rodo, kad R. Ačas derino minėtojo sprendimo projektą bei pristatė šį klausimą savivaldybės tarybos posėdyje“, – rašoma VTEK pranešime.

Komisija pripažino R. Ačą supainiojus viešuosius ir privačius interesus nepaisant to, kad pažeidimo padarymo metu jis buvo susistabdęs narystę asociacijoje „Rasai“.

Anot VTEK, narystės sustabdymas nėra prilygintinas išstojimui iš asociacijos, kai ryšys su juridiniu asmeniu yra formaliai nutraukiamas.

R. Ačas BNS sakė komisijos sprendimą vertinantis kaip neturintį precedento ir žada jį skųsti teismui.

„Jų reikalas tą dalyką konstatuoti, o mano reikalas teismui skųsti“, – teigė administracijos direktorius.

„Pasakymas, kad nors tu ir sustabdei narystę, vis tiek išlieki narys... Nesuprantu tada, kokią prasmę turi narystės sustabdymas“, – pridūrė jis.

Tuo tarpu Raseinių rajono savivaldybės tarybai gruodžio pabaigoje bus teikiamas siūlymas atleisti R. Ačą. Raseinių meras „darbietis“ Algirdas Gricius BNS pirmadienį teigė, kad administracijos direktoriaus atleidimo svarstymą inicijavo devyni tarybos nariai – opoziciniai socialdemokratai ir „tvarkiečiai“.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, praėjusią savaitę reaguodamas į Raseinių rajone leidžiamo laikraščio „Alio, Raseiniai“ publikaciją, kreipėsi į etikos sargus ir teisėsaugą dėl R. Ačo sutuoktinės Seimo narės Vidos Ačienės interesų bei galimybės gauti slaptą informaciją.

Laikraštis lapkričio pabaigoje pranešė apie galimą korupciją savivaldybei atliekant viešuosius pirkimus. Publikacijoje teigiama, jog viešieji pirkimai skaidomi į mažos vertės pirkimus, kad būtų galima taikyti paprastesnes procedūras, o šiuos pirkimus laimi su savivaldybės administracijos direktoriumi ar kitais valdžios atstovais galbūt susijusios bendrovės.

Kaip vienas iš galbūt neskaidrių pirkimų laikraštyje nurodytas paslaugos pirkimas nugriauti medinį namą. Šį užsakymą gavo Tauragės bendrovė „Argimetas“, bet subrangovu tapo įmonė „Agrorema“. Šiai vadovauja R. Ačo svainis Orestas Jankauskas.

Pati Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos atstovė V. Ačienė paprašė parlamento valdybos suspenduoti jos darbą Seimo Antikorupcijos komisijoje, kol išvadas dėl jos pateiks VTEK ir Specialiųjų tyrimų tarnyba. Publikaciją ji teigė vertinanti kaip šmeižtą ir dėl jos kreipėsi į žurnalistų etikos inspektorių bei Lietuvos visuomenės informavimo etikos komisiją.