Parlamentarai pažymi, kad kai kada STT pareigūnų tarnybos sąlygos patrauklumu atsilieka nuo kitų pareigūnų ir tarnautojų, o takoskyra išryškėjo STT pareigūnų tarnybos sąlygas palyginus su prokurorų situacija.

Projektu siūloma kelti visų STT pareigūnų atlyginimų koeficientus, o įvertinus ir bazinio dydžio augimą specialisto pareiginė alga didėtų nuo 913–1076 eurų iki 1192–1358 eurų, neatskaičius mokesčių.

Vyriausiasis specialistas „ant popieriaus“ kaip pagrindinį atlyginimą, tai yra neskaičiuojant priedų už viršvalandžius, stažą, gautų 1662–1893 eurus. Šiuo metu pareiginė alga siekia 1366–1627 eurus.

Pareigūnų atlyginimai skaičiuojami bazinį dydį padauginus iš pareigybei priskirto koeficiento. Vyriausybė jau yra pritarusi, kad kitąmet bazinis dydis kiltų nuo 130,5 iki 132,5 euro, jis taikomas visiems valstybinio sektoriaus darbuotojams, pareigūnams, teisėjams, politikams.

Galiojančio reglamentavimo pakeitimo būtinybę lemia tai, kad STT uždaviniai ir funkcijos, įtvirtinti STT įstatyme, nebuvo peržiūrėti nuo 2000 metų, todėl nebeatitinka šiandien tarnybos sėkmingai vykdomos veiklos, teigia iniciatoriai.

Anot jų, būtinybę didintini darbo užmokestį Specialiųjų tyrimų tarnyboje reikia ir dėl pareigūnų kaitos – pernai keitėsi 7 proc. tarnybos darbuotojų, šių metų pirmą pusmetį kaita siekia 5,8 procento. Anot Seimo komiteto, tai lemia didėjantis darbo užmokestis kitose teisėsaugos institucijose, privačiajame sektoriuje.

„Kaip matyti iš 2017 metų pirmojo pusmečio statistikos, nemaža dalis pareigūnų palieka tarnybą, o dažnu atveju STT tampa vis sunkiau išlikti patrauklia darbo rinkoje“, – teigiama naujos redakcijos įstatymo aiškinamajame rašte.