Liberalai išplatintame pranešime teigia, jog partijos atstovai „visais įmanomais būdais“ bendradarbiavo su teisėsauga, o anksčiau partija buvo informuota, jog byla į teismą turėtų keliauti dar lapkritį.

Liberalai pažymi, jog laukia „aktyvių pareigūnų veiksmų, kad neapibrėžti tyrimo terminai neduotų pagrindo abejoti teisėsaugos efektyvumu ir nepaliktų jokios erdvės spekuliacijoms ar manipuliacijoms“.

„Padarėme viską, kas buvo mūsų rankose, kad ikiteisminis tyrimas praeitų sklandžiai ir kaip įmanoma greičiau (..). Esame suinteresuoti greitais procesais ir greitu teisėsaugos darbu. Ilgo proceso kaina – mažėjantis pasitikėjimas teisėsauga. Mūsų tikslas – ne slapukauti, esame suinteresuoti greitesne visų procesų eiga“, - pranešime teigia laikinasis partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Prokuratūra sako dedanti pastangas, jog tyrimas būtų užbaigtas kaip įmanoma greičiau, tačiau konkrečių terminų neįvardija.

„Prokurorai tikrai siekia, kad šis ikiteisminis tyrimas būtų užbaigtas kaip įmanoma greičiau, kad būtų galima pranešti visuomenei apie rezultatus. Bet ikiteisminio tyrimo trukmė priklauso ne tik nuo prokurorų“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė.

Ikiteisminiame tyrime rugsėjį Liberalų sąjūdžiui buvo pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu.

Anot Specialiųjų tyrimų tarnybos, Liberalų sąjūdis gavo naudos per partijos pirmininko, 2012-2016 metų kadencijos Seimo nario Eligijaus Masiulio ir partijos valdybos nario, Seimo nario Šarūno Gustainio galbūt neteisėtą veiklą.

Įtariama, kad E. Masiulis, veikęs partijos naudai ir interesais, iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio už šiam koncernui palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą, savo ir partijos naudai priėmė 106 tūkst. eurų kyšį grynaisiais, taip pat kyšius nematerialia forma.

Taip pat įtariama, kad Š. Gustainis, veikęs partijos naudai ir interesais, iš R. Kurlianskio už koncernui naudingų politinių sprendimų priėmimą, savo ir partijos naudai priėmė 8700 eurų kyšį, užmaskuotą kaip paramą viešajai įstaigai, organizuojant politinės partijos narių mokymus. Liberalai dėl pastarojo epizodo prarado pusmečio biudžeto dotaciją, kai VRK mokymus, už kuriuos liberalai nemokėjo, pripažino šiurkščiu pažeidimu.

Liberalai teisėsaugos įtarimus partijai vadina interpretacijomis bei kaltę neigia. E. Masiulis sako pinigus ėmęs kaip paskolą.