„Šia atranka siekiama modernizuoti visos bausmių vykdymo sistemos vadybą ir surasti tinkamiausią kandidatą, kurio žinios bei kompetencija padėtų pertvarkyti itin atsakingos ir sudėtingos sistemos valdymą,“ – ministerijos pranešime spaudai sako M. Vainiutė.


Atranka Kalėjimų departamento vadovo pareigoms užimti buvo paskelbta rugpjūčio pabaigoje. Po privalomo sveikatos patikrinimo vyksiančioje atrankoje turėtų dalyvauti aštuoni kandidatai.
Pretendentai laikys fizinio pasirengimo testą, o antroje atrankos dalyje jų žinias ir tinkamumą eiti pareigas vertins atrankos komisija.


Komisijos pirmininku paskirtas teisingumo viceministras Giedrius Ruseckas. Siekiant didesnio atrankos skaidrumo, šios komisijos nariais bus ne tik Teisingumo ministerijos, bet ir Vyriausybės kanceliarijos bei pareigūnų profsąjungos atstovai.


Nuolatinio vadovo šis departamentas neturi nuo kovo, kai nesulaukusi tarnybinio patikrinimo pabaigos dėl neskaidrių viešųjų pirkimų, kitų pažeidimų iš pareigų pasitraukė tuometinė jo vadovė Živilė Mikėnaitė.


Pavasarį Teisingumo ministerijos surengtą atranką laimėjo anksčiau Kalėjimų departamentui vadovavęs buvęs vidaus reikalų viceministras Artūras Norkevičius, bet M. Vainiutė nusprendė jo neskirti į pareigas ir skelbti naują atranką.


Pasak ministrės, Kalėjimų departamente ir bausmių vykdymo sistemos įstaigose reikia giluminių pertvarkų, naujo požiūrio į šią instituciją.


Rugpjūčio 30 dieną Teisingumo ministerija pranešė paskelbusi naują atranką Kalėjimų departamento direktoriaus pareigoms eiti. Buvo sudarytos sąlygos atrankoje dalyvauti daugiau pretendentų - į šį postą dabar galės pretenduoti ne tik asmenys, turintys patirties uždarose statutinėse institucijose, bet ir dirbantys valstybės tarnyboje.


Susidomėjimas padėtimi kalėjimų sistemoje kilo, kai Kauno tardymo izoliatoriaus vyriausioji buhalterė Rasa Kazėnienė pranešė apie pažeidimus šioje įstaigoje: nepotizmą, neskaidrius viešuosius pirkimus.
Dabar laikinai Kalėjimų departamentui vadovauja