Knygoje tekstus, piešinius, nuotraukas pateikė žymūs menininkai, tarp jų – Jonas Mekas, rašytojai Sara Poisson, Alis Balbierius, Agnė Žagrakalytė, Algimantas Zurba. žymūs kultūrologai, literatūros kritikai Jūratė Baranova, Kęstutis Nastopka. Pasak knygos sudarytojos poetės Aušros Kaziliūnaitės, jai buvo atsiųsti dokumentai, kuriuose prašoma iki spalio 24-osios pasirašyti, jog sutinka nutraukti sutartį šalių sutarimu, tačiau už metus trukusį darbą nepasiūlyta atsilyginti.

V. Valkiūnas portalui pripažino, kad knyga jam nepatiko, ji pradėta rengti jam nieko apie tai nežinant: esą vicemerės konservatorės Irutės Varzienės vadovaujama kultūros taryba, kurioje dalyvavo ir jis, nusprendė, kad reikia Biržus reprezentuojančių leidinių, tačiau konkrečiai nebuvo nuspręsta, kas bus sudarytojas, kaip ji atrodys. Anot Biržų mero, tokia knyga neatliks reprezentacinės funkcijos, o rašytoją A.Kaziliūnaitę pavadino žinoma tik siauram ratui.

„Neatitinka mūsų lūkesčių. Mums reikia reprezentuojančios, gražios, dailios, kviečiančios į Biržus aplankyti gražiausias, įdomiausias vietas Biržuose. Dar viena knyga reikalinga, kad pažymėtume mūsų iškiliausius, žymiausius sportininkus, politikus ir kitus nusipelniusius, įdomius žmones“, – tvirtino V.Valkiūnas.