„Negauti atsakymai įvairūs - iš mokesčių administratoriaus, Finansinių nusikaltimų tarnybos, iš kitų asmenų. Kol kas nepavyko prisikviesti visų norimų apklausti asmenų. Atsirado tokių klausimų, be atsakymų į kuriuos išvadą parengti komisijai sunku, todėl atsirado toks siūlymą - pratęsti jos veiklą“, - BNS sakė komisijos vadovas liberalas Vitalijus Gailius.


Komisija norėtų, kad jos veikla būtų pratęsta iki gruodžio, bet Seimas turės apsvarstyti ir „valstiečių“ frakcijos atstovo Valerijaus Simuliko pasiūlymą komisijai leisti šiuo klausimu dirbti iki lapkričio 10-osios.
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) vasarą pradėjo ikiteisminį tyrimą siekdama įvertinti, ar A. Skardžius nepadarė korupcinių nusikaltimų, dalyvaudamas svarstant teisės aktus dėl vėjo energetikos, kai tuo pat metu nuomojo žemės sklypus vėjo jėgainių verslui plėtoti.


A. Skardžiaus veiklą ir galimą interesų konfliktą tiriančiai Antikorupcijos komisijai STT yra pareiškusi, kad parlamentaro teiktos pataisos, susijusios su atsinaujinančia energetika, galėjo sudaryti išimtines sąlygas kai kurioms verslo grupėms, pavyzdžiui, mažųjų saulės elektrinių savininkams.


Su bendrovės „Renovacijos partneriai“ atstovais Antikorupcijos komisija nori išsiaiškinti, kodėl A. Skardžiaus žmona Snieguolė, maždaug prieš 12 metų Šilutės rajone įsigytą 28 ha sklypą šiam turto vystytojui išnuomojo ir gauna kelis kartus didesnę kainą nei kaimynai. Dabar šiuos sklypus iš „Renovacijos partnerių“ nuomojasi įmonė „Naujoji energija“.


Komisija taip pat domisi, ar A. Skardžiaus veiklai nedaro įtakos parlamentaro šeimos iš dalies valdomos Baltarusijos energetikos įmonės „Investenergostroj“, kuriai paskolą yra suteikusi parlamentaro žmona, akcininkai ir verslas Baltarusijoje.