„Mano nuomone, tie bičiuliai, kurie laužo Statutą, jie dar turi nedaug laiko, kiek suprantu, iki šeštadienio, persigalvoti (...), sugrįžti į Statuto ribas. Arba priešingu atveju, taip, laisvas Seimo nario mandatas, bet tuomet esi laisvas ir nesivadinti socialdemokratu“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė jis.

V.P.Andriukaitis teigė, kad nors nepritarė darbui valdančiojoje koalicijoje, sprendimas trauktis buvo priimtas pernelyg greitai, nepabandžius nuspręsti dėl Socialdemokratus tenkinančios pozicijos ir dėl jos sutarti su koalicijos partneriais.

„Staiga priimta, vėl yra problemos, tada, žinoma, dalis konfrontuoja, tada dar blogiau... Negalėjau sugalvoti blogesnio scenarijaus. Tiesiog be galo, neišpasakytai skaudu“, – kalbėjo socialdemokratas.

Šeštadienį rengiamas Socialdemokratų partijos Etikos ir procedūrų komisijos posėdis, į kurį bus kviečiami visi už koaliciją su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) balsavę partijos nariai.

Rugsėjo 25 dieną už tai balsavo devyni Seimo socialdemokratai: Juozas Bernatonis, Antanas Vinkus, Artūras Skardžius, Irena Šiaulienė, Rimantė Šalaševičiūtė, Algirdas Butkevičius, Rimantas Sinkevičius, Andrius Palionis, Gediminas Kirkilas. Keturi – Rasa Budbergytė, Raminta Popovienė, Algirdas Sysas ir Juozas Olekas – buvo prieš. Julius Sabatauskas susilaikė, o dar trys Seimo socialdemokratai posėdyje nedalyvavo.

Rugsėjo pabaigoje Socialdemokratų partijos taryba nutarė pasitraukti iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“, bet tokiam sprendimui nepritariantys Seimo Socialdemokratų frakcijos nariai pasirašė susitarimą su LVŽS dėl frakcijų koalicijos sudarymo Seime.

Socialdemokratų Etikos ir procedūrų komisija įvertino, kad toks dalies socialdemokratų sprendimas „buvo priimtas nepaisant LSDP tarybos nutarimu priimto sprendimo ir prieštarauja jo esmei, neatitinka partijos išreikštos valios ir LSDP Statuto reikalavimų“. Partijos valiai nepaklususiems socialdemokratams Etikos komisija davė savaitę ištaisyti statuto pažeidimams.

Pasak partijos Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko Vainiaus Šarmavičiaus, statutą pažeidusiems partijos nariams Etikos komisija gali skirti įspėjimą arba papeikimą, arba siūlyti tarybai šalinti juos iš partijos.