„Vakarų ekspreso“ redakciją pasiekė susirūpinusių tėvų skundas, kad viename uostamiesčio darželyje vakarienę vaikams planuojama tiekti jau 15.15 val. Tėvams atrodo nelogiška, jei darželinukai paskutinį maistą darželyje gautų taip anksti.

„Įsivaizduokite, tėvai baigia darbą 17 valandą, tad vaikus pasiima apie pusę šešių, šeštą valandą, tad po vakarienės jau būtų praėjusios beveik 3 valandos. Dažnai būna, kad iš darželio vaikus vežame į įvairius būrelius, tad namo jie grįžtų išbadėję. Tikrai jau perlenkta lazda“, – nuogąstavimais dalijosi viena mama.

Tačiau susisiekus su darželio vadovybe buvome patikinti, kad niekas nežada nieko keisti. Esą buvo tik tokios kalbos, tačiau, kadangi tėvai priešinasi, vaikams vakarienė ir toliau bus tiekiama įprastu metu – 16 val.

„Kaip buvo, taip ir bus. Yra bendras nurodymas, o mes jau žiūrime, kaip ką pritaikyti. Darysime viską, kad būtų patogiau vaikams ir tėvams“, – tikino darželio „Alksniukas“ direktorė Tatjana Žukauskienė.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė sakė negirdėjusi, kad kuris nors Klaipėdos darželis vakarienę vaikams patiektų kone trečią valandą. Tačiau esą jei ir šitaip nutiktų – didelės bėdos nebūtų.

„Dabar higienos normose labai aiškiai yra reglamentuota, koks laiko tarpas turi būti tarp darželinukų maitinimo. Anksčiau šis tarpas galėjo būti 3,5-4 valandos, o nuo šių metų pradžios negali būti ilgesnis nei 3,5 valandos. Tad dabar viskas priklauso nuo to, kada darželis pradeda darbą ir kada duoda vaikams pusryčius. Skirtinguose darželiuose pusryčiai, pietūs ir vakarienė gali būti ir skirtingu laiku. Mes, tvirtindami valgiaraščius, nurodome jų darbo laiko pradžią, o darželio vadovybė, pasitarusi su tėvais, vidaus tvarkos taisyklėse pasižymi, kada pradeda pusryčius. Nuo to priklauso, kada vaikai pietaus ir vakarieniaus“, - pasakojo J. Grubliauskienė.

Jos žiniomis, kai kuriuose uostamiesčio darželiuose vakarienė mažiesiems patiekiama jau 15.30 val. Tačiau Visuomenės sveikatos biuro direktorė svarstė, kad tėvai dėl to neturėtų baimintis.

„Juk darželiuose vykdomos specialios programos, kai vaikams skiriami vaisiai, daržovės bei pieno produktai. Tad vaikai tikrai nelieka alkani net ir tuo atveju, jei vakarienė yra šiek tiek anksčiau. Tokiu atveju sveikatos specialistai stengiasi, kad po vakarienės jie dar gautų arba vaisių, arba pieno produktų. Iš tikrųjų vaikai darželiuose valgo, valgo ir valgo“, - ramino tėvus J. Grubliauskienė.

Pasak jos, nuo tada, kai Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras ėmėsi centralizuotai tvarkyti visų uostamiesčio darželių valgiaraščius, dar nebuvo nė vieno objektyvaus tėvų skundo.

„Žinoma, telefonu sulaukiame vieno kito emocionalesnio tėvų pasisakymo, bet nieko konkretaus, kad, pavyzdžiui, netiktų maitinimo laikas ar konkretus produktas, nėra buvę... - minėjo J. Grubliauskienė.