Pasak S. Jakštienės, pagrindiniai aspektai, dėl kurių labiausiai šiuo metu reikia susirūpinti, yra jaunimo profesinis parengimas ir užimtumo didinimas.

Užmojis įdarbinti bedarbius

Anot S. Jakštienės, parengtas planas, kaip Darbo biržoje užsiregistravusį jaunimą supažindinti su profesijomis, numatyta organizuoti išvykas į Savivaldybės kontroliuojamas įmones. Savivaldybė įsipareigojo organizuoti susitikimus su Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovais.

Nuo liepos 1-osios pasikeitus užimtumo įstatymui, savivaldybės įpareigotos parengti ir įgyvendinti naują užimtumo didinimo programą. S. Jakštienės teigimu, tokia programa jau patvirtinta ir ją galima pradėti vykdyti. Anot jos, iki metų pabaigos tam skirta 97,1 tūks. Eur iš valstybės tikslinių dotacijų. Programa orientuota į bedarbių, gaunančių socialinę pašalpą, grupę. Pasak S. Jakštienės, tokiems žmonėms bus sudaryta galimybė geriau integruotis į darbo rinką.

Dėmesys bankrutuojančioms įmonėms

Savivaldybė numačiusi atlikti darbo rinkos padėties stebėseną ir prognozavimo darbus. Kitas svarbus pasirašytos sutarties tikslas – sukurti nedarbo prevenciją bankrutuojančioms įmonėms.

„Kad atleidimo iš darbo pasekmės būtų švelnesnės, su Darbo birža numatėme rengti informacinius susitikimus su tų įmonių darbuotojais“, – teigė S. Jakštienė.

Ateityje planuojama taip pat rengti profesinės kvalifikacijos programas.

Pasak S. Jakštienės, bendradarbiavimo sutartis orientuota į visų amžiaus grupių bedarbius. Profesinis orientavimas labiau nukreiptas į jaunimą, o užimtumo didinimo priemonės skirtos vyresniesiems, jau esantiems darbo rinkoje.

Per 2017 metus Panevėžio darbo biržoje užsiregistravo 4 635 bedarbiai, iš jų 3 232 jau yra įdarbinti, tad šiuo metu Panevėžyje darbo ieško 1 403 žmonės.