Taip jis atsakė į Seimo narių konservatorių Žygimanto Pavilionio ir Arvydo Anušausko kreipimąsi dėl V.Bako. Juo prašyta įvertinti „valstiečio“ galimybę vadovauti vienam svarbiausių parlamento komitetų.

Seimo nariams nerimą sukėlė pranešimas, kad 2011 metais V.Bakas, kaip pareigūnų profesinės sąjungos atstovas, siekė užmegzti ryšius su Rusijos profesinėmis sąjungomis.

„Atsižvelgiant į minėtas aplinkybes, kelia susirūpinimą, ar toks tendencingas Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko V.Bako veiksmų interpretavimas bei jo lojalumo valstybei klausimo eskalavimas būtent šiuo metu, kai kaip niekada turime būti vieningi, kai kyla pagrįstų abejonių Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos karinių pratybų „Zapad“ akivaizdoje, nėra Rusijos Federacijos propagandos pasekmė“, – pranešime spaudai teigia V.Pranckietis.

Anot jo, V.Bakas į Rusijos Federacijos ambasadorių Lietuvoje kreipėsi 2011 metais, tai yra prieš šešerius metus, kreipimosi faktas niekada nebuvo slepiamas.

„Per šešerius metus nei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, nei Valstybės saugumo departamentas jokių grėsmių dėl minėto kreipimosi neįžvelgė. Be to, V.Bako teigimu, tokie pat kreipimaisi buvo nusiųsti ir kitų valstybių giminingoms organizacijoms“, – teigiama pranešime.
Parlamento vadovas taip pat atkreipė dėmesį, kad Valstybės saugumo departamentas, tikrindamas V.Baką, nenustatė jokių aplinkybių, kurioms esant leidimas dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija jam nebūtų išduotas.

„(...) o tai liudija, kad nėra neleistinų ar įtartinų ryšių su Rusijos Federacijos institucijomis, įstaigomis, visuomeninėmis organizacijomis ar fiziniais asmenimis“, – pabrėžiama Seimo vadovo pranešime.
V.Bakas į Seimą išrinktas pernai pagal Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą.