Nelaimė įvyko paplūdimyje, kur nebudi gelbėtojai. Tačiau ir tose vietose, kur budi gelbėtojai, nelaimių išvengiama per plauką. Vien pirmadienį Palangos ir Šventosios paplūdimiuose budintys gelbėtojai nuo žūties vandenyje išgelbėjo šešis žmones – tris suaugusiuosius ir tris vaikus (maždaug 10 – 11 metų).

„Baisi diena vakar buvo. Niekada šią vasarą taip nebuvo. Jeigu nebūtume dirbę prevencinio darbo, nebūtume vaikę, manau, per dieną galėjo būti apie 20 lavonų. Labai skaudi man ta nelaimė – kaip vaikai atsidūrė vandenyje? Problema, kad tėvai palieka vaikus be priežiūros. Gaila, kad Seime buvo tik diskusija, jog reikia baudas padidinti iki 500 eurų. Dabar, berods, septyni eurai. Būtų bent 200 eurų, žmones sudrausmintų. Vakar atsitiko tai, kas ir turėjo atsitikti“, – BNS sakė Palangos miesto gelbėjimo tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas.

Baisi diena vakar buvo. Niekada šią vasarą taip nebuvo. Jeigu nebūtume dirbę prevencinio darbo, nebūtume vaikę, manau, per dieną galėjo būti apie 20 lavonų.

Pirmadienį stipriai banguojant Baltijos jūrai, Palangos gelbėtojai vykdavo dirbti ir ne į savo teritorijas.

„Varėme žmones iš vandens, kvietėme pareigūnus. Išsaugojome žmones tik savo paplūdimiuose, neišsaugojome kitur. Kai kabo raudona vėliava ir kai mes neleidžiame, žmonės eina maudytis. Ten kur yra gelbėtojų, jie eina kitur“, – BNS pasakojo kurorto gelbėtojų vadovas.

Policijai perduodami tik patys aršiausi ir ypač agresyviai besielgiantys poilsiautojai.

„Jei reikėtų visus bausti, tai reikėtų, kad visa Klaipėdos ir Palangos policija stovėtų paplūdimyje ir rašytų protokolus“, – sakė J.Pirožnikas.

Daugybę metų gelbėtoju dirbantis vyras sako nežinantis atsakymo, kodėl žmogus vandenyje taip rizikuoja savo ir savo vaikų gyvybėmis.

„Turbūt galvoja, kad nelaimė gali atsitikti kitam, tik ne man. Deja, taip nėra, atsitinka visiems. Vienam piliečiui vakar 15 minučių aiškinau, jis paskui nurimo, pasakė, kad aš teisus. Iš pradžių jis šaukė ant manęs, kad aš varžau jo teises, jis iškvies policiją, čia yra jo vaikas ir aš negaliu kištis. Aš tokių žmonių dažnai klausiu, kai vairuojate, saugos diržą segatės? Čia irgi jūsų reikalas? Jei nesisegate, baudžia policija. Čia irgi tas pats“, – BNS apie darbo specifiką pasakojo J.Pirožnikas.

Kai kurie poilsiautojai gelbėtojams bando įbrukti lapą, kuriame prašo leisti maudytis ir pažada neturėti pretenzijų.

Pirmadienio pavakare Baltijos jūroje ties Nemirseta nuskendo iš Panevėžio miesto atvykę 12 metų berniukas ir jo 45 metų tėvas, dar vieno dingusio vaiko ieškojo kariuomenės sraigtasparnis. Šis irgi paskendo, jo kūnas rastas vakare. 11-metis prie jūros buvo atvykęs iš Kauno rajono, Kulautuvos. Jis poilsiavo su mama ir teta.