Pasak Alytaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Druskininkų policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininko Juozo Grigo, buvo gautas pastato Turistų g. 13, vadinamo Vijūnėlės dvaru, savininkų Žilvino ir Zinos Povilionių prašymas „atkreipti dėmesį į galimus piktavališkus veiksmus, kurie gali atsitikti rugpjūčio 4 dieną 18 valandą“.

„Žmogus pridėjęs atsispausdintą naujienų portalo DELFI straipsnį ir feisbuko įvykio pranešimą. Pagal mūsų generalinio komisaro nurodymą, jeigu yra organizuojamas kažkoks renginys, tai pareigūnai privalo surinkti informaciją, kas jį organizuoja, susisiekti su organizatoriais, kad nebūtų kažkokių nenumatytų viešosios tvarkos pažeidimų. O jeigu renginys nebuvo suderintas su vietos savivaldos institucijomis, tai privalome įspėti juos dėl atsakomybės už Susirinkimų įstatymo ir kitų teisės aktų pažeidimus“, – sakė S. Grigas.

Pareigūnai žada nesikišti, jeigu renginio metu nepastebės įstatymų pažeidimų.

„Žmonės, sukviesti į nekaltą renginį, gali būti kartais įtraukti, netyčia išprovokuoti padaryti kažkokius pažeidimus ir paskui nukentėti. Pafantazuosiu, kad kažkas iš organizatorių nepasakytų: davaj, griaunam! Nors Vijūnėlės dvaro pastatas, vykdant teismo sprendimą, kažkada bus griaunamas, bet dabar ten yra privačių asmenų turto, asmeninių daiktų. Maudytis kažkur ten, jeigu galvoja, tai nuogiems irgi negalima“, – kalbėjo Reagavimo skyriaus viršininkas.

Liepos 21 d. feisbuke buvo paskelbtas viešas įvykis „Piknikas Vijūnėlės dvare“ suplanuotas rugpjūčio 4 d., nuo 18 valandos. Šventės programoje numatyta pasidaryti asmeninukes „su Dvaro siela ir šeimininku“. Veiks kūrybinės Dvaro tapymo dirbtuvės, bus surengtos maudynės „hidrotechniniuose Druskininkų įrenginiuose“, grilio kepimas ant propagandinių laikraščių ir džiazo muzikos koncertas.

Šią savaitę įvykis iš socialinio tinklo dingo, kaip spėjama, „Facebook“ administratoriams gavus keletą skundų, bet informacija buvo jau pasklidusi ir daugelis kalbintų druskininkiečių žadėjo susirinkti prie Vijūnėlės tvenkinio.

Druskininkų kurortinėje zonoje, prie Vijūnėlės tvenkinio sudegusio valčių nuomos punkto vietoje, 2013 metais buvo pradėtas statyti beveik 600 kvadratinių metrų gyvenamasis namas, druskininkiečių netrukus buvo pramintas Vijūnėlės dvaru. Leidimus jo statybai išdavė Ričardo Malinausko vadovaujama Druskininkų savivaldybė ir vietos žemėtvarkininkai. Statinys, priklausęs alytiškiui, saugos bendrovės apsaugininkui Romui Baranauskui, netrukus buvo parduotas kauniečiams verslininkams Ž. ir Z. Poviloniams.

Gindama viešąjį interesą Generalinė prokuratūra dar 2014 metais kreipėsi į teismą, siekdama panaikinti Vijūnėlės dvaro statybos leidimus ir nugriauti valstybės žemėje sparčiai augusį pastatą. Tų pačių metų rudenį kilo skandalas, kai paaiškėjo, kad Vyriausybė iš savo nutarimo išbraukė visą skyrių, kuris reglamentavo kurortų apsaugos zonas. Teisėsauga buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą, įtardama neteisėtą poveikį keičiant šį teisės aktą. Tyrimas nutrauktas, nes nerasta nusikalstamos veikos požymių. Tačiau paviešinus jame figūravusių politikų ir Vyriausybės narių pokalbių išklotines, paaiškėjo, kad kurortinių zonų panaikinimo siekė Druskininkų meras R. Malinauskas. Tik po prezidentės D. Grybauskaitės kreipimosi Konstitucinis Teismas pripažino prieštaraujančia pagrindiniam šalies įstatymui Vyriausybės darbo reglamento nuostatą, kuri leido Vyriausybės posėdžio darbotvarkę papildyti iš anksto nederintais klausimais.

Birželio 22 d. LR Aukščiausiasis Teismas paskelbė galutinę ir neskundžiamą nutartį Vijūnėlės dvaro byloje – partvirtino Vilniaus apygardos teismo sprendimą, kuriuo per šešis mėnesius yra įpareigojama nugriauti skandalingąjį pastatą.

Pikniko organizatoriai teigė, kad neskundžiama Aukščiausiojo teismo nutartimi panaikinus žemės sklypo, kuriame stovi Vijūnėlės dvaro statiniai, nuomos sutartį, ši teritorija tapo viešo parko dalimi, todėl kiekvienas turi teisę joje poilsiauti.