Kaip BNS informavo mero patarėjas Aleksandras Zubriakovas, sprendimą atleisti „Go Vilnius“ vadovą meras priėmė penktadienį po pokalbio su D.Udriu dėl netenkinančių įmonės rezultatų.

„Toks sprendimas priimtas dėl nepakankamai gerų įstaigos veiklos rezultatų. „Go Vilnius“ komanda yra kompetentinga, tačiau įstaigos vadovas neišnaudojo viso jos potencialo, nepakankamai ambicingai siekė užsibrėžtų tikslų – skatinti privačias investicijas, vystyti turizmo sektorių, kurti Vilniaus tarptautinį įvaizdį ir komunikuoti apie verslo, turizmo ir gyvenimo Vilniuje galimybes tikslinėms užsienio auditorijoms“, – BNS nurodė A.Zubriakovas.

D. Udrys: sprendimas susijęs ne su mano darbo kokybe

Pats D. Udrys situaciją vertina kiek kitaip.

„Šįryt tarp manęs ir mero įvyko privatus pokalbis. Stebiuosi, kad žinia apie tai taip greit pasiekė žiniasklaidą“, – komentavo jis.

Anot D. Udrio, pokalbis su meru buvo keistas.

„Pokalbio turinys buvo keistas tuo, jog tik ką pateikėme „GO Vilnius“ pusmečio veiklos atskaitą, kuri vienareikšmiai rodo, kad mano vadovaujama įstaiga sėkmingai įgyvendina iškeltus ir metų pradžioje kartu su juo sudarytoje strategijoje patvirtintus tikslus. Meras taip ir nesugebėjo konkrečiai pasakyti, kuo netenkina įstaigos ar mano darbas. Peršasi išvada, jog sprendimas susijęs ne su mano darbo kokybė, o su tarybos nario Adomo Bužinsko paskleistais melagingais kaltinimais. Labai gaila jei meras pasidavė politiniam spaudimui užuot elgęsis atsakingai ir profesionaliai, kaip dera sostinės merui“, - tvirtina D. Udrys.

D.Udrys „Go Vilnius“ vadovavo nuo 2016 metų liepos. Kol bus rastas naujas vadovas įstaigai laikinai vadovaus „Go Vilnius“ Rinkodaros skyriaus vadovė Inga Romanovskienė.

Anksčiau D.Udrys kritikos sulaukė dėl pasisakymų socialiniame tinkle „Facebook“ apie Lietuvos partizanus konservatorių atstovės Agnės Zalanskaitės paskyroje aptariant rezistencijos kovų metu platintą atsišaukimą, raginantį nepalaikyti kolūkių steigimo, su prierašu „Mirtis išdavikams“. D.Udrys į įkeltą nuotrauką sureagavo replika „O žudyti kolchozų organizatorius – moralu?“ Jis taip pat klausė: „Pagal kokią definiciją kolūkio organizavimas prilygsta nusikaltimui prieš žmoniją, už kurį etikos normos leidžia grasinti nužudymu?“, o vėliau įdėjo citatą su terorizmo apibrėžimu.

Į tai sureagavo Politinių kalinių sąjunga, konservatoriai paragino merą atleisti D.Udrį iš pareigų, pats R.Šimašius taip pat griežtai sukritikavo tokį D.Udrio požiūrį.

„Go Vilnius“ vadovas BNS tuomet teigė nepateisinantis sovietų vykdytų nusikaltimų, kolektyvizacijos ir kitų žmogaus teisių pažeidimų, nuo kurių nukentėjo ir jo artimieji, tačiau suabejojo dėl partizanų atsišaukime galimo įžvelgti grasinimo susidoroti su civiliais.