Šeštadienį Vilniaus GMPS lankysis vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Vilniaus GMPS dispečerinėje nuo liepos 1 d. pasikeisdami budės tik pora GPMS administracijos darbuotojų, kurie skambučius nukreips į BPC.

Bendrasis pagalbos centras teigia esąs pasiruošęs nuo liepos 1 d. reaguoti į medicininius pagalbos prašymus, gautus numeriu 112 Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties aptarnaujamoje teritorijoje.

„Jei nuo liepos 1 dienos Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties centralizuota dispečerinė nebedirbs įprastu režimu, informacija apie pagalbos poreikį bus perduodama kitai greitosios medicinos pagalbos stoties dispečerinei pagal iš anksto numatytą rezervinį planą. Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Alytaus greitosios medicinos pagalbos stočių dispečerinės bus pasirengusios per privataus radijo ryšio sistemą koordinuoti Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties ekipažų darbą“, - teigia BPC.

Vilniaus GMPS profesinės sąjungos pirmininkės Violetos Seiliuvienės teigimu, pastaruoju metu kilo daug nesusipratimų dėl VRM inicijuoto Vyriausybės nutarimo dėl mūsų dispečerinės ir trumpųjų numerių panaikinimo bei visų funkcijų perdavimo BPC.

„Darbuotojai, suprasdami, kad tokia reforma sukels pavojų gyventojams, priėmė sprendimą palikti savo darbą dispečerinėje. Apie tai, kad Vilniaus GMPS dispečerinė nuo liepos 1 d. lieka be žmonių, įstaiga visas institucijas informavo prieš dvi savaites. Deja, nei mūsų stoties steigėja Vilniaus savivaldybė, nei VRM, nei SAM ar Vyriausybė, nei kitos institucijos niekaip nesureagavo į šią informaciją. Todėl tikėtina, kad rytoj (šeštadienį) Vilnius pateks į nelengvą situaciją“,- sako V. Seiliuvienė.

Suprasdami, kad žmonės, kuriems reikia skubios pagalbos, vis tiek skambins įprastais telefonų numeriais (03, 033 ir 103), GMPS administracija kreipėsi į Ryšių reguliavimo tarnybą, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą ir BPC su prašymu automatiškai skambučius nukreipti į BPC. Tačiau to nebuvo padaryta.

„Todėl, siekdami užtikrinti kokybišką GMP paslaugą gyventojams, mes skambučius nukreipsime rankiniu būdu - dispečerinėje visą parą budės po du administracijos darbuotojus, kurie kiekvienam skambinančiajam sakys tą patį tekstą - prašome skambinti 112, į BPC”,- informavo V. Seiliuvienė.

Vilniaus GMPS dispečerinė aptarnauja Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Trakų rajono, Elektrėnų savivaldybės, Šalčininkų rajono, Ukmergės rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Molėtų rajono, Zarasų rajono, Visagino miesto teritorijų gyventojus ir svečius, kas sudaro apie milijoną žmonių. Per parą dispečerinė vidutiniškai sulaukia apie 1400 skambučių. Esant kritinei sveikatos būklei, dispečeriai profesionaliai pataria iki atvyks greitoji. Dispečerinėje vienu metu priima skambučius ir išsiunčia GMP brigadas 9 žmonės.