Pasak mero, bus aiškinamasi, ar nuošliauža naujajame Vakariniame aplinkkelyje įvyko dėl išskirtinai gausios liūties, ar darbų broko.

Tuo metu ketvirtadienį iki vėlaus vakaro buvo šalinamos avarijos priežastys, kai dėl gausaus lietaus į Nerį ėmė plūsti nuotekos. Teršalai automatiškai į upę pradėjo tekėti sustojus siurblinės darbui Upės gatvėje.

Maždaug 23 valandą siurbliams vėl pradėjus pumpuoti nuotekas į Vilniaus nuotekų valyklą, jos nebetekėjo į Neries upę.

Preliminariais duomenimis, į aplinką ketvirtadienį galėjo tekėti maždaug po 1,5 tūkst. kubinių metrų nuotekų per valandą, didelę jų dalį sudarė audros metu iškritęs paviršinis lietaus vanduo.

Vilniaus savivaldybės teigimu, ryto liūtis sostinėje buvo didžiausia per 20 metų. Tuo metu vėlai vakare sostinę plovęs lietus didesnės žalos nepadarė.

Tuo metu ugniagesiai gelbėtojai praneša, kad vakare 35 kartus vyko šalinti nuvirtusių medžių ar šakų įvairiose Lietuvos vietose. Kai kur krisdami medžiai suniokojo automobilius.

Beveik pusė iškvietimų buvo Alytaus apskrityje. Ugniagesių pagalbos pat prireikė Kauno, Marijampolės ir Vilniaus apskrityse. Apie nukentėjusius žmones nepranešama.