Apie tai savivaldybės vadovybę trečiadienį informavo VšĮ „Vilniaus miesto klinikinės ligoninės“ vadovas Narimantas Markevičius, apžiūrėjęs šiuo metu prijungiamo prie ligoninės padalinio ūkį.

Paaiškėjo, kad ypač stiprios reabilitacinės bazės durys buvo be eilės atviros kelioms dešimtims išskirtinių asmenų – aukštiems šalies politikams, kitiems įtakingiems asmenims.

Buvusioje „spec.ligoninėje“ Antakalnio g. 124, kurioje yra kineziterapijos salė, baseinas, turkiška pirtis, druskų kambarys, vandens, parafino ir ozokerito šilumos ir kitos procedūrinės, veikė ir VIP pacientų priėmimas be eilės.

Jiems net buvo įrengtas atskiras įėjimas, laukiamasis, atskira registracija ir kartoteka.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius su pavaduotoju Gintautu Palucku ketvirtadienį apžiūrėjo ligoninės patalpas ir savo akimis pamatė nomenklatūrinės didybės likučius.

„To neturėtų būti šiuolaikiniame demokratiniame mieste – atskiras ligoninės įėjimas ir atskiras aptarnavimas, neaišku pagal kokius kriterijus. Ankstesnė filialo vadovybė buvo sudariusi tokias išskirtines sąlygas, privilegijas, kokių negalėjo būti ir nuo šiandien nebeliks. Kitas mūsų žingsnis – atverti baseiną ir visas kitas paslaugas visiems ligoninės pacientams ir vilniečiams. Taip pat pavedžiau atlikti tyrimą ir išsiaiškinti, kaip čia viskas vykdavo, ar nebuvo švaistomos lėšos, ar nebuvo piktnaudžiauta savo padėtimi“, - sakė Vilniaus meras R. Šimašius.

Vilniaus mero pavaduotojas G. Paluckas užtikrino, kad privilegijoms, kai tik jos išaiškėjo, atėjo galas.

„Aiškiai deklaruojame, kad politinis elitas, kuris čia lankėsi ir lankosi, nuo šiol tikrai pajus tą bendrą eilės skonį. Kartais ir valdžiai reikia eilėse pastovėti, kad suprastų, kaip veikia sveikatos priežiūros sistema, nes kol egzistuoja atskiros durys, atskiri procedūriniai, tol dažnas neįsivaizduoja, su kuo susiduria paprastas žmogus“, - sakė vicemeras, kuruojantis sveikatos sritį.

Pasak ligoninės vadovo, nuo šios dienos šis filialas tampa atviras vilniečiams: visa infrastruktūra, baseinais, reabilitacijos centrais, poliklinika, galės naudotis visi miesto gyventojai ir niekam nebus daroma išlygų. Sujungus filialus, ligoninė tampa daugiaprofilinė ir vilniečiai gaus aukščiausio lygio medicinines paslaugas.

Poliklinikoje gavę šeimos gydytojo siuntimą, pacientai galės gauti gydymo, chirurgines, stacionarines, ambulatorines ir reabilitacines gydymo paslaugas. Per ateinantį pusmetį paslaugų ratas dar plėsis – bus atliekami ir invaziniai kardiologiniai tyrimai.

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė yra viena iš didžiausių Vilniaus miesto savivaldybės valdymo srities sveikatos priežiūros įstaigų. Joje teikiamas labai platus spektras stacionarių asmens sveikatos priežiūros paslaugų ne tik Vilniaus miesto, bet ir kitų apskričių gyventojams.

Šiuo metu Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje bei filiale dirba 1800 darbuotojų.