„Frakcija gavo informaciją ir duomenų, kad Seimo narys R. Žemaitaitis savo privačių interesų deklaracijoje nėra nurodęs visos eilės asmenų ir duomenų, dėl kurių jam kyla interesų konfliktas. Seimo nario R. Žemaitaičio tėvas, mama ir brolis valdo visos eilės įmonių akcijas ir šitie asmenys deklaracijoje nėra nurodyta. Tai UAB „Dervira ir partneriai“ bei UAB „Dervira“, kurios, be kita ko, verčiasi ir kavinių verslu, turi, mūsų žiniomis, mažiausiai dvi kavines“, – ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė A. Širinskienė.

Jos teigimu, R. Žemaitaitis aktyviai dalyvavo svarstant Alkoholio kontrolės įstatymą bei tuos klausimus, kurie buvo susiję su kavinių veiklos apribojimais – reklama, prekyba šalia kavinių. A. Širinskienė sako, kad jo dalyvavimas buvo sistemingas, nes Seimo narys balsavo tiek dvejuose Sveikatos reikalų komiteto posėdžiuose, tiek svarstymo bei priėmimo stadijose Seimo plenariniuose posėdžiuose.

„Kartu aktyviai pasisakydamas už alkoholio prekybos apribojimų kavinėse netaikymą. Šie apribojimai, be abejonės, yra tokie, kurie būtų palietę Seimo nario turtinius interesus, nes jis taip pat yra ir akcininkas vienos įmonių, kuri valdo vieną iš kavinių. Šiuo atveju tiek etikos normos, tiek Valstybės tarnybos įstatymas reikalauja, kad tokiu atveju Seimo narys ne tik deklaruotų interesus, tačiau kartu svarstymo ar komitetuose, ar plenarinio posėdžio metu tiek informuotų savo kolegas apie galimą interesų konfliktą, tiek ir nusišalintų nuo balsavimo“, – dėstė A. Širinskienė.

Tačiau, pabrėžia ji, tai padaryta nebuvo. Dar daugiau – Seimo narys registravo ne vieną pasiūlymą, susijusį su kavinių verslu ir siekiantį naikinti ribojimus. Jos nuomone, tas pat nutikę su Miškų įstatymu, nes jo šeimos nariai – tėvas, motina ir brolis – valdo įmonę, kuri, be kita ko, skelbia besiverčianti mediena. Tuo metu R. Žemaitaitis esą ne tik balsavo dėl Miškų įstatymo pakeitimų, tiek atitinkamai registravo su tuo susijusias pataisas.

R. Žemaitaitis yra Sveikatos reikalų komiteto narys ir pirmininko pavaduotojas.

LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis informavo, kad frakcija kreipėsi į „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos narius prašydami atšaukti R. Žemaitaitį iš užimamų pareigų ir komiteto narių. Jei R. Žemaitaitis nesitrauks, po Seimo etikos komisijos bei Vyriausios tarnybinės etikos komisijos išvadų valstiečiai sako būsiantys priversti skelbti nepasitikėjimą ir dėl to balsuoti komitete.

R. Karbauskis žada, kad surinkta informacija artimiausiu metu bus pateikta etikos pažeidimus ir korupcinius nusikaltimus nagrinėjančioms institucijoms.

R. Žemaitaitis: ant jų negali nei pykti, nei barti

Vis dėlto Vyriausiajai tarnybinei etikos komisijai pateiktoje privačių interesų deklaracijoje R. Žemaitaitis yra nurodęs, kad jis, be kita ko, yra bendrovių „Dervira“, taip pat „Dervira ir partneriai” akcininkas.

Pats R. Žemaitaitis DELFI sakė, kad Alkoholio kontrolės įstatymas neapėmė kavinių. Esą priešingai – Vyriausybės parengtas įstatymo projektas tik pagerina ir palengvina kavinių veiklą, nes kada sekmadieniais parduotuvėse bus draudžiama įsigyti alkoholio, kavinėms tai išeis tik į pliusą.

R. Žemaitaitis patvirtino esantis bendrovės „Dervira ir partneriai“ akcininkas, o „Dervira“ priklauso jo tėvams.

Remigijus Žemaitaitis
Foto: Asmeninio albumo nuotr.

„Aš labai gerai žinau, už ką balsavau ir kuriuos įstatymo projektus palaikiau, kuriuos ne. Paviljonai – lauko kavinės – susiję su Palanga, pliažais, mes tokios neturime, mūsų stacionari, veikianti Šilutėje per 20 metų, laikinų licencijų arba laikinų licencijų prekiauti kitur mes neturime, išvažiuojamosios prekybos irgi nėra, taigi poniai A. Širinskienei reikėtų šiek tiek galvoti, ką sako, jeigu būčiau balsavęs už bent kiek su mano šeima susijusį projektą, tikrai turėčiau būti nusišalinęs, deja, niekas nebuvo susiję“, – kalbėjo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas.

Pasak jo, taip kalbantys žmonės yra „šiek tiek riboto mąstymo“, įsivaizduoja, kad visi juos puola. „Ant jų negali nei pykti, nei barti, nei kažką sakyti, jie tokios natūros žmonės yra“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

Trauktis iš Sveikatos reikalų komiteto R. Žemaitaitis neketina – esą tą jau tris kartus jau turėjo padaryti pati A. Širinskienė. Politiko aiškinimu, iš pradžių A. Širinskienė komiteto darbuotoją apkaltino dokumentų klastojimu, paskui Seimo posėdžių salėje registravosi ne savo kortele, o galiausiai Etikos ir procedūrų komisija pripažino, kad būdama įstatymo projekto rengėja ji tapo išvadų rengėja, nors tą draudžia Seimo statutas.

DELFI primena, kad juoda katė tarp A. Širinskienės ir R. Žemaitaičio perbėgusi jau kurį laiką. Iš pradžių A. Širinskienė kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti Seimo nario R. Žemaitaičio elgesį, kuris, anot jos, savo pasisakymais menkina Pasaulio sveikatos organizacijos autoritetą ir diskredituoja Lietuvą. Savo ruožtu R. Žemaitaitis apkaltino A. Širinskienę galimu dokumento klastojimu ir dėl to kreipėsi į etikos sargus.