Komisijos teigimu, liberalai Juozas Baublys bei „valstiečiai“ Bronius Markauskas, kuris taip pat dirba ir žemės ūkio ministru, Aurimas Gaidžiūnas, Alfredas Stasys Nausėda, Audrys Šimas ir Vytautas Rastenis laiku nepateikė duomenų, kieno vardu registruoti jiems priklausantys ūkiai.

Tuo metu „valstiečiams“ Valiui Ąžuolui, Petrui Nevuliui, Juozui Rimkui, Viktorui Rinkevičiui, partijos lyderiui Ramūnui Karbauskiui ir Kaimo reikalų komiteto vadovui Andriejui Stančikio komisija pretenzijų neturėjo.

A. Šimas teisinosi, kad dabar jo ūkiu rūpinasi sutuoktinė.
„Dabar žmona tvarko visą ūkį“, - Seimo Etikos ir procedūrų komisijos posėdyje tvirtino A. Šimas.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) dar balandį pavedė Seimo Etikos ir procedūrų komisijai tirti, ar 12 parlamentarų nepažeidė įstatymų, draudžiančių jiems užsiimti užsiimti ūkininkavimu, ir ar laikėsi prievolių deklaruoti interesus.

Į tarnybinės etikos sargus dėl kolegų kreipėsi mišrios Seimo narių grupės parlamentarai Linas Balsys, Aušra Maldeikienė, Bronius Matelis, taip pat konservatorės Ingrida Šimonytė ir Monika Navickienė.

Jų skunde nurodoma, kad 12 Seimo narių yra nenutraukę ūkinės veiklos, yra neišsiregistravę iš Ūkininkų registro, neteisingai pateikę arba visai nepateikę duomenų deklaracijose.

Pranešime teigiama, jog, pagal Lietuvos Konstituciją, Seimo nario pareigos yra nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse.

Tuo metu minimi asmenys, anot pareiškėjų, prieš tapdami Seimo nariais buvo registravę ūkius, kuriuos valdė vieni ar buvo partneriai kituose ūkiuose ir už tai gavo pajamas.