„Pagrindiniai laikinajam vadovui keliami uždaviniai - efektyvus ir skaidrus organizacijos valdymas bei veiklos tęstinumo užtikrinimas. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras turi tapti gero administravimo pavyzdžiu“, - teigė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

S. Žutautas turi ilgametę patirtį audito bei finansų srityse. Karjerą S. Žutautas pradėjo „PriceWaterhouseCoopers“, o po to ilgą laiką dirbo DNB banke, kur buvo prezidento pavaduotoju bei valdybos nariu. S. Žutautas taip pat yra dirbęs bendrovėse „PZU Lietuva“, „Swedbank“ ir kitose.

Laikinasis teatro vadovas paskirtas pirmadienį iš šių pareigų atleidus Gintautą Kėvišą.

Kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson G. Kėvišą atleido remdamasi Kultūros ministerijos tyrimo komisijos rekomendacija. Tyrimo komisija konstatavo, kad G. Kėvišas sistemingai painiojo privačius ir viešuosius interesus.

Priimdama sprendimą, komisija įvertino tai, kad G. Kėvišas, greta savo darbo LNOBT, darbiniais santykiais buvo susijęs dar su keliomis darbovietėmis, iš to gavo asmeninę naudą. Komisija taip pat atsižvelgė į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimą, kuriuo G. Kėvišas pripažintas supainiojęs privačius ir viešuosius interesus.

Komisija rekomendavo kultūros ministrei taikyti G. Kėvišo atžvilgiu griežčiausią tarnybinės atsakomybės formą - atleidimą iš darbo.