Iki šiol D.Guzas ėjo KOP štabo viršininko pavaduotojo operacijoms pareigas.

D.Guzas tarnybą krašto apsaugos sistemoje pradėjo 1992 metais. Per savo tarnybos laiką jis vykdė visų lygių pareigas Karinėse oro pajėgose. Karininkas taip pat yra tarnavęs Lietuvos nuolatinės atstovybės prie NATO ir Europos Sąjungos atstovo pavaduotoju oro gynybai.

Jis yra baigęs operacinio lygmens kursus Baltijos gynybos koledže (Estijoje) ir įgijęs būtinąjį išsilavinimą pajėgų vado pareigoms vykdyti.

D.Guzas ne kartą apdovanotas ir skatintas, jis buvo įvertintas Lietuvos kariuomenės pajėgų lygmens medaliais „Už pasižymėjimą“ ir „Už nuopelnus“. Už dalyvavimą tarptautinėse operacijose Irake (2008 m.) ir Afganistane (2011 m.) jis apdovanotas krašto apsaugos sistemos medaliu „Už tarptautines operacijas“.

Ankstesnis KOP vadas Audronis Navickas posto neteko dėl ketinimo į Rusiją siųsti remontuoti Lietuvos karinius sraigtasparnius.

Pradėjus tarnybinį tyrimą A.Navickas nuo pareigų buvo nušalintas pernai lapkritį. Šių metų vasarį krašto apsaugos ministras įtraukė A.Navicką į Lietuvos kariuomenės personalo laikinąjį rezervą. Vėliau jis išleistas į atsargą, karinei žvalgybai nustačius, kad karininkas menkino krašto apsaugos ministrą, kariuomenės vadą, siekė diskredituoti krašto apsaugos sistemą.

Dėl nušalinimo iš pareigų A.Navickas dabar bylinėjasi su KAM.

Krašto apsaugos ministerija yra teigusi, kad A.Navickas nevykdė pernai vasarį Gynybos resursų tarybos sprendimo neremontuoti karinių sraigtasparnių Rusijoje.

KAM teigimu, sraigtasparnių „Mi-8“siuntimas remontui į Rusiją pernai buvo sustabdytas paskutinėje stadijoje, jis praėjo kelių krašto apsaugos sistemos pareigūnų filtrus. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos teigimu, sraigtasparnių remontas Rusijoje būtų kirtęsis su Europos Sąjungos (ES) sprendimais dėl sankcijų Maskvai ir Lietuvos užsienio politika.