Rinkėjai iš anksto balsuoti minėtų savivaldybių pastatuose laukiami balandžio 19-tą ir 20-tą dienomis, nuo 8 iki 20 val. Balsuojant iš anksto rekomenduojama atvykti su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu.

Balsavimo lakštas bus atspausdintas atvykus į išankstinio balsavimo vietą.

Per dvi pirmąsias išankstinių rinkimų valandas savo balsą jau atidavė 14 anykštėnų ir tik 2 panevėžiečiai.

„Daugiau rinkėjų sulaukti tikimės rinkimų dieną – sekmadienį rinkimų apylinkėse. Įprasta, kad Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje žmonės iš anksto balsuoja daug vangiau. Tokia teise dažniau pasinaudoja mieste dirbantys asmenys“, – apie balsavimo pradžią sakė Anykščių – Panevėžio rinkimų apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Janina Kuliešienė.

Iš viso teisę balsuoti, anot jos, minėtoje apygardoje turi beveik 32 tūkst. gyventojų iš 46 rinkimų apylinkių. 8 tūkst. rinkėjų iš 11 rinkių apylinkių į rinkimus šią savaitę ateis Panevėžio rajone. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, rinkėjų skaičius nuo praeitais metais vykusių Seimo rinkimų, šioje apygardoje sumažėjo net 600.

Šiandien išankstinis balsavimas į Seimą taip pat prasidėjo ir specialiuose paštuose Anykščių-Panevėžio apygardos teritorijoje esančiose ligoninėse, senelių namuose, globos ir rūpybos įstaigose, areštinėse, kariniuose vienetuose. Pašto darbuotojai žada aplankyti 10 minėtų įstaigų Anykščių ir vieną – Panevėžio rajone. Čia spec. pašto lauks Jotainių socialinės globos namų gyventojai. Balsavimas tokiu būdu vyks tris dienas, nustatytomis darbo valandomis.

Balandžio 21-22 d. nuo 8 iki 20 val. vyks balsavimas namuose. Balsuoti namuose turi teisę neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi, sulaukę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę. Norintys balsuoti namuose rinkėjai privalėjo raštu užsiregistruoti apylinkės rinkimų komisijoje iki balandžio 19 d. Seimo rinkimuose Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje kandidatuoja 11 politikų.

Daugiau skaitykite www.naujienos.lt.