Perpus mažiau – 14 procentų respondentų – rinktųsi opozicinę Tėvynės sąjungą – Lietuvos krikščionis demokratus, 9 procentai – Lietuvos socialdemokratų partiją.

Liberalų sąjūdį balsuotų 7 procentai respondentų.

Apklausoje 28 procentai respondentų sakė nežinantys, už ką balsuotų.

Arčiausiai 5 proc. slenksčio patekti į Seimą yra „Tvarką ir teisingumas“ bei Darbo partija – jas palaikytų po 3 procentus apklausos dalyvių, Lietuvos lenkų rinkimų akciją palaikytų 2 procentai, Lietuvos laisvės sąjungą – 1 procentas respondentų.

Reprezentatyvią 15–74 metų amžiaus Lietuvos gyventojų apklausą tyrimų bendrovė RAIT atliko vasario 9–26 dienomis, apklausti 1020 respondentų.

Seimo rinkimuose gali dalyvauti piliečiai nuo 18 metų.

„Valstiečių“ reitingas turėtų kristi, mano politologai

Pasak politologų, aukštas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vertinimas laikosi nuo rinkimų, tačiau jį neabejotinai veiks tiek skandalai, tiek ne visiems patinkantys sprendimai.

„Valstiečių populiarumas, koks jis buvo, nėra išnykęs. Tai partija, kurios Vyriausybei dar tik šimtas dienų ir ji nėra iššvaisčiusi pasitikėjimo kredito, nes nėra priimtų pagrindinių įstatymų“, – sakė Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Viešojo administravimo katedros vedėjas Mindaugas Jurkynas.

Eksperto teigimu, partijos reitingą galės paveikti sprendimai dėl Darbo kodekso, alkoholio ribojimo ir pensijų fondų.

„Koalicijos partneriai socialdemokratai yra pakankamai tylūs, užsiėmę savo partijos lyderio rinkimais ir po pastarųjų rinkimų dar pasitikėjimo nėra atgavę, neturi savo veido. Natūralu, kad sėdint tyliai koalicijoje ir pakliūnant į skandalus, populiarumui perspektyvų nėra. O konservatoriai yra pagrindinė opozicinė partija, turi ištikimą savo rinkėjų ratą ir matomi ryškiai oponuojantys daugeliu klausimų“, – reitingus komentavo politologas.

Kalbėdamas apie partijas, kurių palaikytojų yra mažiau nei 5 procentai, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Mažvydas Jastramskis pastebėjo, kad šių partijų prognozės yra gana prastos.

„Perspektyvos yra niūrios: Darbo partija turi įvairių problemų, „Tvarka ir teisingumas“ dabar turėjo skandalą su Kęstučiu Pūku. Tai jų perspektyvos yra labiau tikėjimo dalykas, tačiau aš jomis nelabai tikėčiau“, – sakė politologas.