Ketvirtadienį suplanuotas posėdis neįvyko, nes į jį neatvyko kitas bylos kaltinamasis Irmantas Kubilius. Vyras nurodė, kad neatvyko dėl ligos, tačiau teismas pastebėjo, kad pateiktoje išrašo iš medicinos įstaigos kopijoje nėra gydytojo antspaudo, taip pat gydymo įstaigos spaudo.

„I.Kubiliui už neatvykimą į teismo posėdį skirta 5 MGL bauda“, – BNS sakė teismo atstovė spaudai Jolita Gudelienė. 5 MGL yra apie 185 eurai.

Tuo metu D.Štraupaitės gynėjas Jovitas Elzbergas išreiškė prašymą rengti uždarus teismo posėdžius. Teisėjų kolegija nusprendė, kad nebuvo pateikta argumentų tokio posėdžio surengimui ir jo netenkino.

Kitas posėdis šioje byloje vyks balandžio 28 dieną.

D.Štraupaitės ir dar dviejų kaltinamųjų bylą teismas ketino pradėti nagrinėti dar pernai gruodį. Gruodžio 21 dieną posėdis neįvyko, nes sirgo kaltinamojo Gintauto Vaitiekūno advokatas Laimonas Judickas.

Sausio 31 dieną posėdis neįvyko, nes sirgo pats kaltinamasis G.Vaitiekūnas. Vasario 28 dieną posėdis neįvyko, nes sirgo kaltinamosios D.Štraupaitės advokatas J.Elzbergas.

D.Štraupaitės baudžiamoji byla teismui perduota pernai spalį.

Merei pateikti kaltinimai dėl prekybos poveikiu, piktnaudžiavimo tarnyba, dokumentų klastojimo bei teismo sprendimo nevykdymo. Kartu su ja dėl prekybos poveikiu bus teisiami dviejų bendrovių vadovai I.Kubilius ir G.Vaitiekūnas.

Įtariama, kad piktnaudžiaudama tarnyba Visagino merė pinigais bei kitomis vertybėmis ir paslaugomis galėjo gauti daugiau nei 15 tūkst. eurų vertės naudos.

Visagino politikė 2015 metais kelis mėnesius buvo nušalinta nuo merės pareigų, bet vėliau Panevėžio apygardos teismas ją grąžino į pareigas. Teismas nusprendė, kad eidama pareigas merė negali daryti poveikio, kuris kenktų tyrimui.

D.Štraupaitė savo kaltę neigia.

Kaip teigia prokuratūra, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnų surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad merei D.Štraupaitei pareikalavus, bendrovių vadovai davė jai kyšių už palankių sąlygų sudarymą organizuojant ir vykdant Visagino savivaldybės viešuosius pirkimus bei operatyvų atsiskaitymą su šiomis bendrovėmis už suteiktas paslaugas.

Be to, D.Štraupaitei pareikšti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Įtariama, kad kai kurie Visagino savivaldybės darbuotojai darbo metu vykdė įvairius jos nurodymus, skirtus jos asmeniniams interesams patenkinti.

Ikiteisminį tyrimą atlikusių pareigūnų vertinimu, ši byla būtų pasiekusi teismą greičiau, jei kaltinamoji nebūtų atkakliai vengusi bendradarbiauti su teisėsauga – už tai, kad ji net 8 kartus neatvyko į STT Panevėžio valdyboje turėjusias vykti apklausas, Panevėžio apygardos prokuratūra jai yra skyrusi 760 eurų baudą. Kaltinamoji taip pat kurį laiką naudojosi ir kandidato į Seimą teisiniu imunitetu.

Galimybė perduoti bylą teisminiam nagrinėjimui atsirado tik tuomet, kai atsižvelgusi į prokuratūros prašymą Vyriausioji rinkimų komisija priėmė sprendimą šį imunitetą panaikinti, teigia prokuratūra.