Opozicijos atstovai pasipiktino, kad nutarimo projekte įrašytos ne tos pavardės, dėl kurių buvo susitarta Seimo Seniūnų sueigoje. Lietuvai Konvente priklauso trys vietos - dvi vietos Seimui ir viena Vyriausybei.

Ketvirtadienį Seimui pateiktame projekte į Konventą pasiūlyta siųsti Socialdemokratinės koalicijos frakcijos atstovą, Europos reikalų komiteto pirmininką Vytenį Andriukaitį ir opozicinės Liberalų frakcijos atstovą, Užsienio reikalų komiteto narį Alvydą Medalinską, o jų pavaduotojais - Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininką, valdančiosios Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) atstovą Rolandą Pavilionį bei Nepriklausomos frakcijos narę Dalią Kutraitę - Giedraitienę.

Tuo tarpu Politinių bendradarbiavimo tarybą sudariusios keturios opozicinės parlamentinės partijos - Lietuvos liberalų sąjunga, Tėvynės sąjunga (Lietuvos konservatoriai), Centro sąjunga ir Moderniųjų krikščionių demokratų sąjunga (MDKS) - Seniūnų sueigoje pasiūlė nuo opozicijos į Konventą deleguoti A.Medalinską ir modernųjį krikščionį demokratą Egidijų Vareikį.

"Šitoks pasiūlymas yra ne kas kita kaip bandymas supjudyti Nepriklausomą frakciją su likusiais opozicijos atstovais. Aš tikiuosi, kad mes nepasiduosime šiai provokacijai", - pareiškė MKDS atstovas Artūras Vazbys.

"Kodėl moterų klausimas sprendžiamas opozicijos kontekste? Aš, pavyzdžiui, vietoje V.Andriukaičio siūlau B.Vėsaitę", - pasiūlė liberalas Klemensas Rimšelis.

Liberalas taip pat piktinosi, jog nutarimo preambulėje kalbama ne apie Seimo pozicijos ir opozicijos atstovus, kaip buvo sutarta iš pradžių, o apie daugumos ir mažumos atstovus. "Tai yra tiesiog pasityčiojimas. Tai yra šiurkštus opozicinių frakcijų teisių suvaržymas", - pareiškė K.Rimšelis.

Sausį susikūrusi Nepriklausoma frakcija kol kas nėra pasiskelbusi opozicine. Šią frakciją įkūrė gruodį iš Liberalų frakcijos pasitraukę dešimt buvusių liberalų.

Parlamentarų pozicijos išsiskyrė ne tik dėl partinė priklausomybės, bet ir lyties. Klausimas, kas labiau nusipelno atstovauti Lietuvai Konvente - vyrai ar moterys - sukėlė audringus ginčus.

"Aš manau, kad mes pirmiausia turėtume kalbėti apie kvalifikaciją. Man labai nesinorėtų, kad į Konventą važiuotų žmonės tik tam, kad parsivežtų lauktuvių", - pareiškė liberalas Algirdas Gricius.

"Tai yra didžiulis įžeidimas, kad moterys važiuoja į Briuselį apsipirkti. Gerbiamas kolega A.Griciaus jūs būsite paduotas į Etikos ir procedūrų komisiją dėl to, kad įžeidinėjate moteris. Įsivaizduojate, kad tik jūs vienas išmanote kaip atrodo Europos ateitis? Mes irgi turime supratimą ir mūsų atstovės ten turi būti", - pasipiktino socialdemokratė Birutė Vėsaitė.

"Aš ne prieš moteris, bet kodėl tai turi būti daroma specialistų, galinčių diskutuoti apie Europos ateitį, sąskaita?", - bandė pasiteisinti A.Gricius. Seimui nesutarus dėl kandidatų atrankos principų, nutarimo projekto pateikimas buvo atidėtas.

"Į Konventą mums nėra ką deleguoti, nes šis posėdis rodo, kad mes tam dar nesame pasirengę", - politikų ginčus apibendrino Seimo narys Algimantas Matulevičius.

Europos Konventas, kuriame posėdžiaus ES ir valstybių kandidačių parlamentų bei Vyriausybių atstovai, turi parengti 2004 metais numatytai tarpvyriausybinei ES konferencijai rekomendacijas dėl Europos ateities. Į pirmąjį posėdį Konventas numato susirinkti kovo mėnesį.