Pagal parengtus planavimo dokumentus, krematoriumą būtų leidžiama statyti penkiose miesto teritorijose: netoli Rasų kapinių, prie Oslo gatvės netoli Gariūnų turgavietės, pramoninėse zonose greta Jočionių gatvės, taip pat prie Kirtimų ir Lentvario gatvių, greta tarptautinio Vilniaus oro uosto tarp Eišiškių plento bei Dariaus ir Girėno gatvių.

Anot Miesto plėtros departamento direktoriaus Mindaugo Pakalnio, teritorijos atrinktos pagal tam tikrus kriterijus, t. y. jos yra ne mažesniu atstumu nei 200 metrų nuo gyvenamųjų pastatų, tose vietose miesto bendrajame plane nenumatyta gyvenamoji plėtra. Iš pradžių atrinkta 11 teritorijų, jas buvo leidžiama įvertinti miestiečiams, sulaukta ekspertų vertinimo, tuomet krematoriumų statyboms galutinai atrinktos penkios vietos mieste.

„Turėdami šią schemą, galėsime išduoti reikalavimus statybos techniniams projektams rengti. Prašydami tokių reikalavimų, statytojai turės parengti poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą ir apsvarstyti ją su visuomene“, – paaiškino M.Pakalnis.

Taryba trečiadienį pritarė konservatorių pasiūlytam protokoliniam sprendimui, kad šiose teritorijose būtų privaloma atlikti poveikio aplinkai vertinimą.

Vienoje iš savivaldybės numatytų teritorijų Lentvario gatvėje krematoriumą statyti nori bendrovė „Stalita“. Dėl šios vietos Aplinkos apsaugos agentūrai priėmus sprendimą, kad poveikio aplinkai vertinimas neprivalomas, sprendimą teismui apskundė vietos bendruomenė, siekianti pilno poveikio aplinkai vertinimo. Savo ruožtu dėl galimybės deginti palaikus greta Olandų gatvės kapinių su Aplinkos apsaugos agentūra bylinėjasi ir bendrovės „Laidotuvių rūmai“ ir Vilniaus laidojimo rūmai „Ritualas“. Krematoriumui čia riešinosi ir Lietuvos žydų bendruomenė, nes dalis jo būtų patekę į istorinių žydų kapinių teritoriją.

Anksčiau turėta planų ir statyti krematoriumą viename iš sklypų netoli oro uosto, tačiau jo savininkai, anot M.Pakalnio, su savivaldybe yra sudarę sutartį, kurioje krematoriumo veikla nenumatyta.

Savivaldybės Aplinkos ir energetikos komiteto pirmininkas Vidas Urbonavičius sako, kad krematoriumą statyti Vilniuje šiuo metu siekia mažiausiai trys įmonės.

Šiuo metu Lietuvoje mirusiųjų palaikai kremuojami tik Kėdainių krematoriume.