Savivaldybės Centralizuoto vidaus audito skyriaus atliktas auditas parodė, jog V.Urbonavičiaus sūnui vieta Vilniaus lopšelyje-darželyje „Žirniukas“ paskirta pažeidžiant Savivaldybės tarybos nustatytą tvarką ir Lietuvos higienos normų reikalavimus.

Audito išvadoje pažymima, kad informacinės sistemos tvarkytojas E.P., gavęs Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktoriaus Algmino Pakalniškio žodinį pavedimą, padidino lopšelio-darželio „Žirniukas“ Zuikučių grupės vietų skaičių nuo 16 iki 23, taip pat 5 vaikus, neturinčius atitinkamo amžiaus, priskyrė į vyresnių vaikų grupes. Todėl V. Urbonavičiaus sūnui atsirado galimybė patekti į lopšelio-darželio „Žirniukas“ Zuikučių grupę.

Papildomas 7 vaikų paskyrimas, vėliau - 5 vaikų perkėlimas į vyresniųjų grupę, pasak auditorių, „neatitiko eilėje laukiančių teisėtų tėvų lūkesčių“, kurie atsiradus laisvoms vietoms minėtose grupėse pagal amžiaus grupes turėjo pirmenybę patenkant į jas.

Kartu pažymima, kad Centralizuotas vidaus audito skyrius įgaliotas atlikti tik savivaldybės administracijos ir jai pavaldžių dalinių auditą.

„Atsižvelgiant į tai, Savivaldybės tarybos nario V.Urbonavičiaus veiksmai ar galimai darytas spaudimas Savivaldybės administracijos darbuotojams patikrinimo metu nebuvo vertinami. Savivaldybės tarybos nario V. Urbonavičiaus veiksmus dėl įgaliojimų viršijimo ir galimai daryto spaudimo Savivaldybės administracijos darbuotojams turėtų vertinti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Etikos komisija“, - nurodoma išvadoje.

Sausio pabaigoje Vilniaus meras, valdančiųjų liberalų vadovas Remigijus Šimašius pranešė, kad V.Urbonavičius galėjo daryti politinį spaudimą administracijos darbuotojams, kad jo vaikas būtų priimtas į minėtą darželį. Vilniaus liberalai netrukus išplatino pranešimą, raginantį V.Urbonavičių palikti pareigas sostinės taryboje.

Pats V.Urbonavičius tikina, kad dėl vaiko eilės darželyje konsultavosi tik su Vilniaus vicemeru konservatoriumi Valdu Benkunsku, kuris atsakingas už švietimo sritį.

R.Šimašius sako gavęs Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktoriaus A.Pakalniškio prašymą atleisti jį iš pareigų, bet meras jo netenkino. R.Šimašius tuomet teigė, jog A.Pakalniškis pokalbyje su juo pripažino buvus politinį spaudimą, pats A.Pakalniškis BNS tai neigė.

V.Urbonavičius savo kaltę toliau neigia bei pažymi, jog auditas neatsakė į pagrindinį klausimą - ar politinis spaudimas buvo. Jis taip pat sako jau pateikęs paaiškinimus Etikos komisijai ir laukiantis jų išvadų.

„Tokiu pat būdu buvo priimti 850 vaikų Vilniaus darželiuose, pažeidžiant higienos normas. Aišku, higienos normų pažeidimas nėra gerai, bet ką aš galiu pakomentuoti - ne aš priėmiau vaiką į tą darželį. Į esminį dalyką nebuvo atsakyta: kadangi aš jokio spaudimo nedariau, jo ir buvo neįmanoma nustatyti“, - BNS sakė politikas.

Kaip BNS sakė mero R.Šimašiaus atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas, meras laukia Etikos komisijos išvadų ir tuomet vertins situaciją.