Laukdama sprendimo, pilietinė visuomenė išsako savo poziciją. Peticiją, raginančią uždrausti visų rūšių smurtą prieš vaikus, jau pasirašė daugiau nei 20 tūkst. asmenų.

Vaiko teisių srityje dirbantys specialistai, parengę peticijos „Užtikrinkime saugią vaikystę kiekvienam vaikui!“ tekstą, mano, kad esamo reguliavimo anaiptol nepakanka.

Dokumentu reikalaujama aiškaus įstatymo, kuris apibrėžtų ir draustų fizinį, psichologinį, seksualinį smurtą ir nepriežiūrą. Aktyvistai siekia, kad šeimoms, susiduriančioms su sunkumais auklėjant vaikus, būtų teikiama profesionali ir prieinama pagalba, o valstybinių tarnybų darbuotojai mokėtų laiku atpažinti ir įvertinti smurto prieš vaikus rizikos veiksnius.

Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos – pirmas, bet ne paskutinis žingsnis, kurį privalu žengti norint iš esmės pakeisti vaikų apsaugos sistemą. Peticija norima atkreipti dėmesį į prevencinių priemonių poreikį. Tai savipagalbos grupės, mokymai tėvams, psichologinės ir socialinės konsultacijos, pagalba namuose.

Viena iš peticijos iniciatorių, „Paramos vaikams centro“ vadovė Aušra Kurienė įsitikinusi, kad peticija kiekvienam Lietuvos žmogui suteikia galimybę veikti. „Galime ne tik liūdėti dėl skriaudžiamų vaikų, ne tik piktintis neveikiančiomis tarnybomis, bet ir aktyviai išreikšti asmeninę poziciją ir įsipareigojimą auginti vaikus be smurto, saugoti juos ir veikti iškilus pavojui“, – pranešime spaudai sako ji.

Į sąjūdį už vaikų teisę turėti saugią vaikystę įsijungė ir žinomi šalies žmonės. Peticiją palaiko ir socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi žurnalistas Andrius Tapinas, laidų vedėja ir kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson, verslininkė ir stilistė Agnė Jagelavičiūtė, aktoriai Arūnas Sakalauskas, Eimutis Kvoščiauskas, bei Gytis Ivanauskas, laidų vedėja Beata Tiškevič, muzikantai Andrius Mamontovas ir Vaidas Baumila, Valstybinio Vilniaus Mažojo teatro aktorė Elžbieta Latėnaitė ir daugelis kitų.

„Mes bundame iš gilaus miego. Jau ne tik specialistai, matantys realų smurto prieš vaikus mastą, bet ir vis didesnė visuomenės dalis regi vaikus kaip visaverčius žmones. Pozityvi tėvystė, pagarba ir pasitikėjimu grįsti santykiai po truputį išstumia diržo kirčius, Meilės diena – vasario 14-oji – gali įeiti į istoriją kaip

Lietuvos meilės savo vaikams diena, kai bus aiškiai apibrėžtas ir uždraustas bet koks smurtas. Mums tereikia pasirašyti“, – kalba E. Latėnaitė.

Peticiją jau pasirašė daugiau nei 30 organizacijų, dirbančių vaiko teisių ir psichologinės gerovės srityje. Tarp jų – koalicija „Už vaiko teises“, Lietuvos psichologų sąjunga, Lygių galimybių plėtros centras, Lietuvos žmogaus teisių centras, Šeimos gerovės asociacija ir kitos.

Visi norintys pasirašyti peticiją „Užtikrinkime saugią vaikystę kiekvienam vaikui!“, tai gali padaryti iki vasario 13 d. Prieš neeilinę parlamento sesiją, šis kreipimasis bus įteiktas Seimo vadovybei.
Perskaityti ir pasirašyti peticiją galite čia.