„Premjeras nurodė teisingumo ministrei atlikti išsamų ir objektyvų tyrimą dėl šios situacijos ir pateikti savo išvadas ir poziciją“, - BNS sakė premjero atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

Skirtingos institucijos nusprendė tirti pažeidimus Kauno tardymo izoliatoriuje, tą atsisakius daryti teisėsaugai. Situaciją nagrinės Viešųjų pirkimų tarnyba, Valstybės kontrolė ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Jos tirs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktą informaciją.

Pati STT atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo Kauno tardymo izoliatoriuje pagal jo darbuotojos, Buhalterinės apskaitos skyriaus viršininkės Rasos Kazėnienės pareiškimą. Pareigūnė šį sprendimą yra apskundusi prokurorams.

„Premjeras sako, kad darbuotojai tiek šioje istorijoje, tiek apskritai kalbant apie valstybės tarnybą, matydami negeroves arba jas įtardami, yra skatinami ir netgi privalo elgtis valstybiškai, pilietiškai ir informuoti apie pažeidimus teisėsaugos ir kitas institucijas“, - sakė T.Beržinskas.

„Tik tokių žmonių dėka mes galime išvalyti valstybę nuo korupcijos, nepotizmo ir panašių atvejų“, - pridūrė jis.

Be kitų dalykų, kontrolės institucijos nagrinės viešųjų pirkimų pažeidimus Kauno tardymo izoliatoriuje, taip pat galimus viešųjų ir privačių interesų konfliktus ir neefektyvų valstybės turto naudojimą.

Tarnybinį patikrinimą inicijavo ir Kauno tardymo izoliatorių valdomas Kalėjimų departamentas. Tačiau apie pažeidimus izoliatoriuje viešai pranešusi jo darbuotoja abejoja, ar šis patikrinimas gali būti objektyvus, nes jos pateikti duomenys apie pažeidimus apima laikotarpį, kai izoliatoriui vadovavo šiuo metu Kalėjimų departamento direktorės pareigas užimanti Živilė Mikėnaitė.

Pati Ž.Mikėnaitė žada, kad patikrinimas bus atliktas objektyviai.