Remiantis politiko pasakojimu, prieš apytiksliai penkiolika metų tarnybos metu Prancūzijos svetimšalių legione žuvo G. Kildišienės brolis, todėl šeimai buvo išmokėta apie 30 tūkst. eurų kompensacija. Kadangi šeimai tai buvo labai skaudus smūgis, gauti pinigai ilgą laiką gulėjo nejudinami.

„Brolis tarnavo Prancūzijos svetimšalių legione, žuvo ir buvo išmokėta kompensacija. Klausiau, kokia suma kompensacijos? Sako: apie 30 tūkst. eurų apytiksliai 2002-aisiais metais“, - pasakojo P. Urbšys.

„Klausiau, kodėl tie pinigai taip ilgai buvo. Sakė, paprasčiausiai nesinorėjo prie tų pinigų liestis psichologiškai", - sako parlamentaras.

Pasak P. Urbšio, G. Kildišienės mama taip pat paveldėjo turto iš savo giminaitės ir jį pardavė.

„Aš šiandien jos klausiau, kas čia yra. Man buvo neaišku, kodėl nenorima atskleisti informacijos“, - pasakojo Seimo narys.

Povilas Urbšys

P. Urbšys pasakoja kalbėjęs su G. Kildišiene ir prašęs paaiškinimo. Tiesa, parlamentarė ketvirtadienį vežė mamą į ligoninę, mat visa istorija atsiliepė moters sveikatai. V. Mikalauskienė buvo apžiūrėta gydytojų ir paskyrus vaistų išleista gydytis namo. Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vicepirmininkė Rima Baškienė DELFI teigė, kad moteris skundėsi širdies permušimais. P. Urbšys teigia, kad stresą sukėlė netaktiškas žurnalistų elgesys Panevėžyje.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos parlamentaras P. Urbšys sako klausęs G. Kildišienės, kodėl visuomenei nebuvo tinkamai paaiškinta mamos pinigų kilmė ir sulaukęs paaiškinimo, kad Seimo narės mamai V. Mikalauskienei tai labai skaudi tema.

„Tai man šioks toks paaiškinimas, kodėl buvo nenorima atskleisti mamos, nes tai veda prie žaizdos. Tada aš pradedu suprasti, kodėl Ramūnas taip reaguoja“, - aiškina P. Urbšys.

Politikas teigia, kad minėtieji pinigai veikiausiai nebuvo deklaruoti: „Klausiau Gretos, ar deklaravo. Tai nedeklaravo. Bet šiaip jei jie sąskaitoje banke, tai nėra būtinybės deklaruoti".

Ketvirtadienį „Agrokoncernas" sutiko parodyti V. Mikalauskienės automobilio išperkamosios nuomos sutartį.

Sutartis, kurią „Agrokoncernui“ atstovaujantis advokatas Evaldas Valčiukas parodė DELFI žurnalistei, apima pradinę įmoką, mokėjimų sąlygas ir nurodo 3 proc. palūkanas nuo neapmokėtos sumos. Sutarties pabaigos data turėjo būti 2021 m. vasario 10 d., tačiau, advokato teigimu, sutartis jau yra nutraukta.

Remiantis dokumentais, automobilis „Range Rover Evoque", kurį koncernas įsigijo 2016 m. vasario 9 d., išperkamosios nuomos būdu G. Kildišienės mamai V. Mikalauskienei išnuomotas 2016 m. vasario 10 d.

Pagal sutartį, automobilio kaina siekė 39 000 eurų, pridedant 8190 eurų PVM mokestį.

Galutinė kaina siekė 47 190 eurų. Pirkėja įsipareigojo sumokėti 3 proc. metines palūkanas nuo faktiškai neapmokėtos sumos.

Sutarties pasirašymo dieną pirkėja V. Mikalauskienė įsipareigojo sumokėti 5000 eurų avansą. Likusią sumos dalį ji įsipareigojo padengti kas mėnesį mokėdama po 1000 eurų įmokas.

Advokatas taip pat pateikė mokėjimų išrašus. 5000 eurų buvo pervesti 2016 m. vasario 19 d.

Toliau nuo kovo V. Mikalauskienė mokėjo po 1000 eurų: kovą, balandį, gegužę, birželį, liepą, rugpjūtį, rugsėjį (šį mėnesį mokėjo 7000 eurų), spalį, lapkritį, gruodį, sausį. Tai reiškia, kad šiuo metu V. Mikalauskienė jau yra sumokėjusi 22 000 eurų.

Kaip žinoma, G. Kildišienė važinėjo Ramūno Karbauskio valdomam „Agrokoncernui" priklausančiu automobiliu „Range Rover", tačiau nebuvo deklaravusi sandorio. Seimo narė paaiškino, kad išperkamosios nuomos sandorį su „Agrokoncernu" sudarė ne ji pati, o jos giminaitis. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo jos mama.

Foto: DELFI skaitytojo nuotr.

Nepaisant įvairių patikinimų, nebuvo žinoma, ar sandoris nefiktyvus, ar automobilio nuomos kaina atitiko rinkos kainą, atsirado svarstymų, ar darželio auklėtoja iki pernai gruodžio dirbusi G. Kildišienės mama iš tiesų gali sau leisti pirkti „Range Rover“. Pardavėjų interneto puslapyje nurodoma pradinė ir mažiausia tokio automobilio kaina praėjusiais metais siekė 36 400 eurų.

G. Kildišienės mama V. Mikalauskienė anksčiau dirbo Panevėžio vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ auklėtoja, pastaruosius dvejus metus dirbo auklėtoja darželyje „Taika“ ir darbą savo iniciatyva paliko prieš mėnesį, tai yra 2016 m. gruodžio 14 dieną. Ji taip pat yra įmonės „Greta Gretos“ vadovė.

Įmonė „Greta Gretos“ registruota 2015 m. balandį. UAB „Greta Gretos“ ataskaitoje, kurią „Creditinfo“ pateikė portalo DELFI iniciatyva, nurodoma, kad UAB „Greta Gretos“ iki 2016 m. gruodžio 13 d. buvo mažąja bendrija, kuri metų pabaigoje tapo uždarąja akcine bendrove.

Įmonė iki šių metų sausio 1 d. neturėjo darbuotojų. Nuo metų pradžios registruotas vienas darbuotojas.

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga iš „Greta Gretos“ 2015 m. yra užsisakiusi suvenyrinių skarelių už 2000 eurų. R. Baškienė teigė, kad pirkimas buvo vykdomas mažiausios kainos principu.

G. Kildišienės istorija sukėlė visuomenės susidomėjimą, nes paskatino kalbas apie verslo grupių paramą Seimo nariams – tiesioginę arba per tarpininkus. Kilo klausimų ir apie parlamentarės bei R. Karbauskio ryšius, tačiau abu politikai sako, kad jų santykiai darbiniai.

Kilus ažiotažui parlamentarė paskelbė, kad jos giminaitis nusprendė nutraukti išperkamosios nuomos sandorį dėl automobilio, o ji pati ketina įsigyti asmeninę mašiną.