„Apgailestaudami pranešame, kad Seimo narės G. Kildišienės mama, neatlaikiusi per didelio susidomėjimo jos ir jos dukros asmeniu ir šiandien vykusio veržimosi į jų privačią erdvę Panevėžyje, buvo paguldyta į ligoninę“, – teigiama dieną išplatintame Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos pranešime žiniasklaidai.

Kaip rašoma pranešime, pastaruoju metu žiniasklaidos išreikštas ypatingas susidomėjimas politikų gyvenimu jautriai paliečia šių politikų šeimas ir artimuosius. Frakcija maloniai prašo žiniasklaidos atstovus gerbti kiekvieno tiek privataus, tiek viešo asmens teisę į privatų gyvenimą, o taip pat politikų šeimos narių bei susilaikyti nuo veiksmų, kuriais veržiamasi į jų privačią erdvę.

Tačiau vakare paaiškėjo, kad politikės mama buvo išleista gydytis namo. Kaip DELFI komentavo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotoja R. Baškienė, ligoninėje gydytojai suleido vaistų ir pasiūlė išsitirti sveikatą Kaune. Į Kauną V. Mikalauskienė ketina vykti penktadienį.

„Situacija tokia: gydytojai prileido vaistų, raminamųjų ir visokių kitokių. Mamos ir dukros prašymu, ji šią naktį praleis namuose, nes namuose jai būtų ramiau. Ji pati labai veržėsi. Jai buvo širdies permušimai ar kažkas tokio, todėl jai pasiūlė išsitirti labiau. Mano žiniomis, rytoj tuose namuose užaugęs netikras sūnus veš ją į Kauno klinikas", - sakė R. Baškienė.

Pasak dieną išplatinto valstiečių žaliųjų frakcijos pranešimo, informacija apie sutartį dėl automobilio lizingo ir bankinių pavedimų jau buvo pateikta žiniasklaidai. Taip pat esą žinoma, kad yra dokumentai, kurie pagrindžia Seimo narės G. Kildišienės mamos pajamas, kurios nėra susijusios su pajamomis, gautomis iš darbo santykių.

Pranešime žadama, kad Seimo narė G. Kildišienė, sulaukusi Valstybinės mokesčio inspekcijos patikrinimo išvadų, asmeniškai pakomentuos susiklosčiusią situaciją.

Paviešino sutartį: už G. Kildišienę mokėjo mama

DELFI primena, kad LVŽS ketvirtadienį galiausiai paviešino G. Kildišienės mamos sudarytą automobilio išperkamosios nuomos sutartį su Ramūnui Karbauskiui priklausančiu „Agrokoncernu“.

Sutartis, kurią „Agrokoncernui“ atstovaujantis advokatas Evaldas Valčiukas parodė DELFI žurnalistei, apima pradinę įmoką, mokėjimų sąlygas ir nurodo 3 proc. palūkanas nuo neapmokėtos sumos.

Sutarties pabaigos data turėjo būti 2021 m. vasario 10 d., tačiau, advokato teigimu, sutartis jau yra nutraukta. Remiantis dokumentais, automobilis „Range Rover Evoque", kurį koncernas įsigijo 2016 m. vasario 9 d., išperkamosios nuomos būdu G. Kildišienės mamai V. Mikalauskienei išnuomotas 2016 m. vasario 10 d.

Pagal sutartį, automobilio kaina siekė 39 000 eurų, pridedant 8190 eurų PVM mokestį. Galutinė kaina siekė 47 190 eurų. Pirkėja įsipareigojo sumokėti 3 proc. metines palūkanas nuo faktiškai neapmokėtos sumos.

Sutarties pasirašymo dieną pirkėja V. Mikalauskienė įsipareigojo sumokėti 5000 eurų avansą. Likusią sumos dalį ji įsipareigojo padengti kas mėnesį mokėdama po 1000 eurų įmokas.

Remiantis sutartimi, pirkėja taip pat įsipareigojo koncernui kompensuoti civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įmokas. Advokatas taip pat pateikė mokėjimų išrašus. 5000 eurų buvo pervesti 2016 m. vasario 19 d. Toliau nuo kovo V. Mikalauskienė mokėjo po 1000 eurų: kovą, balandį, gegužę, birželį, liepą, rugpjūtį, rugsėjį (šį mėnesį mokėjo 7000 eurų), spalį, lapkritį, gruodį, sausį. Tai reiškia, kad šiuo metu V. Mikalauskienė jau yra sumokėjusi 22 000 eurų.

Kaip žinoma, G. Kildišienė važinėjo R. Karbauskio valdomam „Agrokoncernui" priklausančiu automobiliu „Range Rover", tačiau nebuvo deklaravusi sandorio. Seimo narė paaiškino, kad išperkamosios nuomos sandorį su „Agrokoncernu" sudarė ne ji pati, o jos giminaitis. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo jos mama.

Nepaisant įvairių patikinimų, nebuvo žinoma, ar sandoris nefiktyvus, ar automobilio nuomos kaina atitiko rinkos kainą, atsirado svarstymų, ar darželio auklėtoja iki pernai gruodžio dirbusi G. Kildišienės mama iš tiesų gali sau leisti pirkti „Range Rover“. Pardavėjų internete nurodoma pradinė ir mažiausia tokio automobilio kaina praėjusiais metais siekė 36 400 eurų.