Artėjant svarbiausiam momentui Vilniaus Katedros aikštė buvo sausakimša. Apie 18 val. žmonių ėmė sparčiai daugėti: atėjo daug vaikų su tėvais, jaunimo, porelių.


Dauguma žmonių telkėsi prie scenos, tačiau nemažai jų vaikštinėjo ir po kalėdinį miestelį.

Penkios dešimtys šventiškai išpuoštų Kalėdų miestelio namelių ratu apjuosė eglę ir sukūrė ypatingą erdvę – pilną šviesų, šventinių kvapų ir malonaus šurmulio. Čia visą šventinį laikotarpį bus galima paragauti įvairiausių skanėstų, įsigyti ypatingų dovanų, susitikti su draugais, artimaisiais ir drauge mėgautis gražiausių metų švenčių laukimu.

Pirmą kartą Vilniaus Kalėdų miestelyje dalyvauja svečiai iš Vokietijos, kurie stebina susirinkusiuosius „meduoliniu“ nameliu.

Eglę supantį Kalėdų miestelį Katedros aikštėje šiemet apšviečia 50 tūkstančių eglės skraistės lempučių. Pati eglė siekia 27 metrų aukštį, tačiau bendras jos kompozicijos plotis 50 metrų, o plotas užima 2500 kv. m.

„Šių metų kalėdinės eglės idėja gimė metų pradžioje. Praeitais metais buvo eglutė – namukas. Ten buvo patalpa, kur vyko pasakų skaitymas ir buvo toks ažiotažas, kad ne visi žmonės galėjo patekti į tą patalpą. Tai šiemet gimė ta mintis, kad eglutė turi apglėbti visus. Žaliaskarė pasidarė baltaskarė ir tą skarą ištiesė virš visų galvų“, – pasakoja jau daug metų eglutes sostinei kuriančios įmonės „Švenčių studija“ vadovė ir architektė Jolanta Tūraitė.

Kalėdų eglės įžiebimo šventiniame koncerte susirinkusius žiūrovus linksmino muzikinio pasakojimo personažais virtę populiariausi atlikėjai: Mantas Jankavičius, Merūnas Vitulskis, Linas Adomaitis, Girmantė Vaitkutė, Jurgis Brūzga, Sasha Song.