„Pastato kapitalinis remontas jau buvo numatytas, tačiau nesitikėjome jį pradėti taip skubiai. Siekdami išvengti galimų nelaimių, esame priversti nutraukti filmų rodymą ir remontą pradėti nedelsiant. Tačiau norime nuraminti – kino centro veikla nenutrūks, šiuo metu ieškome kitų patalpų laikinai perkelti veiklą“, – teigia laikinai centro direktorės pareigas einanti Monika Inčerytė.

Prasidėjus naujam Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos etapui, 2014 metais pradėti paruošiamieji darbai pritraukti ES lėšas pastato tvarkymui. Nuo šių metų pradžios ruoštasi pastato tvarkymo darbams: atliekami reikalingi pastato tyrimai, rengiami projektiniai pasiūlymai ir techninis projektas, vertinimui pateiktas investicinis projektas.

Nors filmų rodymas trečiadienį buvo skubiai nutrauktas, kino centro veiklą planuojama tęsti kitose erdvėse. Svarbiausi renginiai, tokie kaip Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ į kitas erdves bus perkelti dar šią savaitę, o ilgalaikė veikla taip pat bus tęsiama. Kasdieniai filmų seansai kitose erdvėse planuojami atnaujinti nuo sausio mėnesio.

„Tokios pačios salės bei senojo kino teatro Kaune nėra, tačiau svarbu tęsti veiklą kitose, alternatyviose erdvėse, svarbu, kad kauniečiai turėtų prieigą nekomerciniam kinui bei viešintiems festivaliams.“ – pabrėžia Kauno kino centro „Romuva“ vadovė.

„Romuva“ yra seniausias kino teatras Lietuvoje, jis yra įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. „Romuva“ duris lankytojams atvėrė 1940 metais. 1970-aisiais kino teatras buvo iš dalies rekonstruotas.