Dalies koncerte dalyvavusių emigrantų teigimu, nors atlikėjo pasirodymas buvo ir puikus, ir kokybiškas, nuotaiką apkartino tautiečių elgesys. Esą kai kurie jų buvo tokie girti, kad nesugebėjo savęs valdyti, vyko muštynės, vienas konfliktas keitė kitą.

Savo ruožtu pats E. Dragūnas aiškina nieko panašaus nepastebėjęs ir galintis tik pasijuokti iš pseudosnobų, keliančių save aukščiau kitų.

Nusileido iš VIP zonos ir pasigailėjo: atrodė kraupiai

Pirmą kartą būtent lietuviams skirtame koncerte apsilankiusi emigrantė Aistė DELFI sakė išsigandusi to, ką jame teko išvysti.

„Mes buvome VIP zonoje, tad koncertą patį puikiai matėme. Publika buvo normali, smagiai praleidome vakarą. Tačiau prieš tai buvome nulipę į apačią. Kadangi negeriu, tai, žvelgiant blaiviomis akimis, atrodė kraupiai. 20 val. vakaro kai kurie jau vos pastovėjo, pacanai „su arbūzais pažastyse vaikščiojo“, – prisiminė ji.

Lietuvės teigimu, dar šalia įėjimo į klubą ji matė ir konfliktą, kuris įsižiebė tarp merginos ir vaikino.

„Kiek mačiau, apsaugos darbuotojas laikė tarp jų atstumą. Iš vaikino negirdėjau nieko, bet mergina rėkė vartodama nekultūringus žodžius. Buvo aišku, kad jie padauginę svaigiųjų gėrimų“, – sakė mergina.

Svetimoje šalyje gali sau daug leisti, tai ir leidžia

Anot Aistės, SEL turėjo pasirodyti tik maždaug 22:30 val., tačiau dar vakaro pradžioje, iki koncertui prasidedant, kai kurie lietuviai jau nepastovėjo ant kojų.

„Kai kuriuos vaikinus merginos vedė, kai kurias merginas – vaikinai. Aš buvau negėrusi, gal man taip baisiai tik atrodė. Tačiau dauguma merginų net prasilenkti negalėjo, o tualete – visos mandros, kietos, baisiai aukšto lygio. Mūsų tautiečiai čia, svetimoje šalyje, gali sau daug leisti, tai ir leidžia. O dauguma jų yra būtent merginos – tokios britkios, nesuvaldomos“, – pastebėjo ji.

Lietuvės teigimu, prasčiausiai koncerte atrodė 18-23 metų lietuviai. Tuo metu koncertą stebėję VIP zonoje esą buvo vyresni, todėl ir kultūringesni.

Pajutę pinigų skonį skuba parodyti savo reikšmę

„Kalbant apie aplinką, kiek nusimanau ir mačiau, buvo apsauga, įėjimas prižiūrimas, labai maloniai pasitiko, paaiškino. SEL'o pasirodymas buvo nerealus, viso koncerto metu šiurpas kūnu ėjo, jo komanda parodė įspūdinga šou. Tikrai nesigailiu, kad ėjau.

O dėl visos publikos, kokia renkasi, manau, SEL nekaltas. Tiesiog čia svetima šalis, kurioje tautiečiai susirinkę užsidirbti. Kai kurie, pajutę tų pinigų skonį, stipriai susireikšmina ir įsivaizduoja, kad visi juos apeiti turi. Manau, tai ir pridaro problemų“, – svarstė lietuvė.

Visai neseniai ji pasakojo buvusi „C.C.Catch“ grupės koncerte, tačiau, nors ten taip pat buvo lietuvių, aplinka esą buvo malonesnė.

Liejasi aistros

Savo įspūdžiais iš koncerto dalijosi ir daugiau emigrantų. Vienai lietuvei feisbuke paskelbus, kad ieško vaikino, kuris tą vakarą neva užpuolė merginą, komentarai ėmė rodytis vienas po kito.

„Dėl ko ir neinu, kur lietuviai renkasi, nes arba muštis, arba šlykštėtis tenka. Valytoja vaidina barbę arba „prikramtęs padangų“ buterbrodas vaidina vandamą“, – rėžė lietuvis Marius.

Tuo metu kitas tautietis pridūrė, kad lietuviai tiesiog nemoka linksmintis, esą „koks balius be muštynių?“.

Savo ruožtu kita emigrantė guodėsi, kad su draugais nebuvo įleista į klubą, nes „tipo per girti“.

„Nuplaukė bilietai visi“, – gailėjo ji.

Tuo metu kitas lietuvis aiškino, kad paskutiniame SEL koncerte, kur jis buvo, kažkas ant vieno vaikino nučiuožė nuo laiptų.

„Snukutis keturkampas pas tą liko“, – įspūdžiais dalijosi jis.

„Totalus kaimas“, – koncertą galiausiai apibūdino kitas emigrantas.

Kelia juoką: toks pažįsta tokį

Tuo metu pats E. Dragūnas DELFI sakė, kas ką nori matyti, tas tai ir mato, asmeniškai jis jokių neigiamų emocijų dėl koncerto aiškino nepatyręs.

„Kaip mano toks vienas draugas sako, vagis vagies nemėgsta, o kaimietis kaimiečio, matyt. Tai kartais ir nutinka, kad vienas kitą taip vadina, nes turbūt žino, kas yra“, – juokėsi jis.

Anot pašnekovo, keliantys save aukščiau kitų asmenys jam atrodo turintys kompleksų. Jo teigimu, svarbu suprasti, kad pasaulis yra įvairus, žmonės visokie, o manantys priešingai jam kelia juoką.

„Yra tas sluoksnis žmonių, kurie pasidaro pseudosnobais, suvažiavę patys iš kaimų ir dar kažkur. Man jie visada sukelia juoką. Aš tokių dalykų net nepastebiu ir nematau. Aš keliauju po pasaulį, jis labai skirtingas, gali pamatyti visokių žmonių, man juokingas tas noras iškelti save ir pažeminti kitą“, – tikino atlikėjas.

Egidijus Dragūnas

Pasidalijo nuomone apie emigrantus

Pasak E. Dragūno, ne tokia mūsų lietuvių tauta yra prasta, o išvykę emigrantai – blogi. Net priešingai. Išvykę jie, pasakojo pašnekovas, pamažu esą keičiasi, plečiasi jų akiratis.

„Tačiau gal yra ir kokia konkurencija, kadangi žmonės palieka namus, išvažiuoja, bando prasimušti svetimoje šalyje. Vieniems sekasi geriau, kitiems blogiau“, – svarstė jis.

Atlikėjo teigimu, „Troxy“ naktinis klubas, kuriame ir vyko pasirodymas, koncertui buvo pasirinktas, nes yra kiek mažesnis, renginys vyko sekmadienį, tad daug žmonių nesitikėta.

Tačiau nėra taip, aiškino jis, kad šį klubą renkasi neva kažkokie prastesni klientai – prieš savaitę jame grojo Robbie Williams.

Pasidalijo tolesniais planais

E. Dragūnas prisiminė neseniai koncertavęs ir Dubline, kur publika jam paliko itin gerą įspūdį.

„Publika, iš tikro, nuostabi, linksma, pasipuošusi, su geromis emocijomis. Aišku, kai būna daug žmonių, gal kažkur kažkas atsitinka, bet mes ir koncerto metu visuomet raginame prisiminti, kad čia susirenka draugai, broliai, vienos tautos ir vieno kraujo žmonės. Todėl labai retai kažkokių nesutarimų būna“, – tikino jis.

Atlikėjas prasitarė, kad artimiausiu metu vyks ir į Norvegiją, Švediją.

„Tarp emigrantų yra įvairių žmonių – nuo iki. Vieni kasa grovius, kiti sėdi geriausiuose restoranuose turčių apsuptyje. Niekaip negalima visko sumesti į bendrą masę ir sakyti, kad jie tokie ar kitokie. Į mūsų koncertus renkasi normalūs žmonės, kurie gali susimokėti už bilietą, ne vieną šampano taurę. Mano gerbėjai yra patys nuostabiausi“, – didžiavosi E. Dragūnas.

Atlikėjo teigimu, jam asmeniškai nepriimtina ir net kalbėti neįdomu apie tai, kad kažkas esą aukštesnis ar kuo geresnis už kitą.

„Bet kokiame žmoguje tu gali pamatyti daug gražiau, daug geriau“, – sakė jis.

Vyko merginų muštynės

DELFI primena, kad kone prieš metus, praėjusių metų lapkričio 29-ąją, panašios aistros kilo po Londone surengto Džordanos Butkutės koncerto.

Tuomet „Tiesos“ redakcijai skaitytojas pasakojo, kad dar neprasidėjus pasirodymui neblaivios merginos jau buvo nešamos iš klubo, koncerto metu vyko ir grumtynės, ir muštynės. 3 santykius besiaiškinusių merginų poras skyrė apsaugininkai. Buvo iškviesta policija.

Tąkart Dž. Butkutė aiškino, kad jai tiesiog plyšta širdis.

„Toliau, dėl konfliktų tarp padauginusiu alkoholio merginų. Vėl ir vėl kalta aš. Apmaudu. Kam yra samdoma apsauga ? Kad tramdytų jau besimušančius? Ne !!! Ji yra samdoma tam, kad tokių situacijų išvengtume ir likviduotume jas dar prieš prasidedant. Deja, taip neatsitiko. Išvada – arba apsaugos buvo mažai, arba ji buvo nekompetetinga. Ir vėl kalta aš! Žodžiu, esu labai nusiminusi. Nors būdama scenoje mačiau viską kitaip. Mačiau besišypsančius, besilinksminančius veidus dainuojančius kartu su manimi. Mačiau, kad buvo linksma ir smagu. Pasirodo viskas buvo ne taip. Tai ne pasiteisinimai, tiesiog taip jaučiuosi dabar“, – rašė ji.

Emigrantai užkliūna ne pirmą kartą

Išgirdęs apie Dž. Butkutės nesėkmę dainininkas Andrius Mamontovas pranešė atšaukiantis 2016-ųjų pradžioje suplanuotus pasirodymus Anglijoje.

„Norisi, kad būtų užtikrintas visų apsilankiusiųjų saugumas ir kad netinkamai besielgiantys asmenys netrukdytų atėjusiems klausytis muzikos“, – savo feisbuke rašė jis.

Dar praėjusių metų birželį plačiai nuskambėjo ir D. Britanijoje lietuvių švęstos Joninės. Hainaul Forest Country parke, Esekse, vykęs renginys neapsiėjo be besaikio alkoholio vartojimo ir muštynių.

2014-aisiaias kantrybė trūko ir Londone lietuviams koncertavusiai Justė Arlauskaitė-Jazzu. Tuomet ji piktinosi, kad klausytojai jos pasirodymo metu elgėsi nekultūringai ir demonstravo visišką nepagarbą.

„Neišprusę daunai, neikit manęs klausyti. Man nereikia jūsų mordų ir jūsų babkių. Eikit griaužti savo čipsus į rajoną ir veskitės savo <...> kiaunes į užeigą – mano koncertai jums ne vieta. Aš jūsų nelaukiu. O daunės kiaunės, kurios sėdi su telefonais ir postina, kokios jos gražios ir kad yra kūl būti mano koncerte, eikit n... kartu su savo urodais“, – po koncerto rašė J. Arlauskaitė.

Vėliau J. Arlauskaitė už dalį šio kreipimosi atsiprašė.

Norite pasidalinti savo nuomone? Šiuo metu esate svetur ir galite papasakoti, su kokiais stereotipais apie emigrantus susidūrėte? Sutiktumėte papasakoti, kaip ir kodėl išvykote gyventi į užsienį? Jūsų istorijų laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt.