Renginys, pavadintas „Vašingtono aikštė: kartu tikime laisve“, prasidės popietę, čia gros muzika, šurmuliuos prekeiviai užkandžiais, informuoja Užsienio reikalų ministerija (URM).

Skambant trimito garsams bus pakeltos Baltijos šalių ir JAV vėliavos, atidengta lentelė – identiška gatvių pavadinimus Vašingtone žyminčioms lentelėms. Šventėje koncertuos iš JAV ir Lietuvos muzikantų suburtas džiazo kolektyvas „Minns Quintet“, Virgis Stakėnas ir „The Ditties“.

Skveras, esantis tarp Baltojo tilto ir Lukiškių aikštės, buvo pavadintas Vašingtono aikšte 1996 metais, JAV valstybės sekretorės Madeleine Albright vizito Lietuvoje proga.

Deklaracijos, pasmerkusios Sovietų Sąjungos įvykdytą Baltijos šalių okupaciją, metinės čia minimos antrus metus.

„Vašingtono aikštė yra gerokai daugiau nei tiesiog dar vienas skveras, pavadintas garbaus žmogaus ar šalies atminimui. Pirmiausia – tai padėkos JAV už dešimtmečius puoselėtą ir palaikytą nepriklausomos Lietuvos viltį vieta. Kartu su vilniečiais, verslo ir akademine bendruomene, jaunimo organizacijomis stiprindami JAV ir Lietuvos ryšius, tikėdami laisve ir ją puoselėdami, esame nenugalimi“, – URM sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

1940 metų liepos 23 dieną JAV valstybės sekretorius Sumneris Wellesas paskelbė oficialų pareiškimą, kad JAV nepripažįsta Lietuvos, Latvijos ir Estijos aneksijos.

Sovietinės okupacijos metu JAV vykdė nepripažinimo politiką, Vašingtone veikė Lietuvos ambasada.