Pasak Vilniaus savivaldybės pateiktos statistikos, per pirmąjį šios vasaros mėnesį Vilniuje susituokė 715 porų, 20 iš jų tuoktuves surengė netradicinėse erdvėse.

Sostinės jaunavedžiai tampa išradingesni ir vis dažniau renkasi neįprastas vestuvių vietas viešose miesto erdvėse, o originaliausi tuokiasi ant stogų ar net kino teatro salėje.

Dažniausiai Vilniaus mieste jaunavedžiai tuokiasi Vilniaus rotušėje, Verkių rūmuose, Vilniaus universiteto Botanikos sode, pramogų ir poilsio centre „Belmontas“ bei kitose vietose. Vienos iš įdomiausių tuoktuvių vietų – kino teatras „Pasaka“, Geležinkelių muziejus, Pučkorių atodanga, viešbučio stogas.

Pasak Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Ilonos Jurgutienės, vilniečiai vis dažniau tuokiasi ir vilkėdami netradicinę aprangą. Nors vis dar dominuoja balta nuotakos suknelė, tačiau jaunieji nustebina ir vilkėdami visiškai netradicinius drabužius – pagoniško ar roko stiliaus apranga, ryškiaspalviais kostiumais ir suknelėmis.

Ir santuokos Civilinės metrikacijos skyriuje, ir pasirinktoje netradicinėje vietoje datą reikia užregistruoti mažiausiai mėnesį prieš tuoktuves. Vilniaus santuokų rūmų darbuotojai pažymi, kad vasara, ypač liepos ir rugpjūčio mėnesiai, – tuoktuvių metas, tad norint tuoktis vasarą ir savo pasirinktoje vietoje, patartina prašymą pateikti kiek įmanoma anksčiau. Populiariausias tuoktuvių laikas – 13, 14 ir 15 val. šeštadieniais. Kitomis savaitės dienomis bei valandomis santuokų sudaroma ne tiek daug, tad paprastai pakanka santuoką užregistruoti ir prieš mėnesį.

Vilniuje kiekvienais metais sutuokiama vis daugiau jaunavedžių. 2010 m. sostinėje sutuoktos 5529 poros, o praėjusiais metais – 6117. Jau per šių metų birželio mėnesį Vilniuje vieni kitiems meilę prisiekė 715 porų, o liepą ir rugpjūtį, pasak Vilniaus savivaldybės pranešimo, santuokų numatyta dar daugiau.