Pasak VSAT atstovo, 1971 ir 1979 metais gimę motociklininkai negalėjo nurodyti savo įvažiavimo į Lietuvą tikslo, taip pat vieno jų motociklas buvo su sovietine simbolika.

„Pusę keturių Medininkų kontrolės punkte pasienyje su Baltarusija pasieniečiai neįsileido dviejų Rusijos piliečių motociklininkų. Pirmasis vairavo „Suzuki“ motociklą su rusiškais numeriais, antrasis „Honda“ motociklą su rusiškais numeriais, abu jie neįleisti, nes neturėjo atvykimo tikslą pateisinančių dokumentų, negalėjo nurodyti savo vykimo tikslo“, – pasakojo G.Mišutis.

Naktiniai vilkai Baltarusijoje
Foto: Sputnik/Scanpix

„Pirmo motociklas buvo paženklintas sovietine simbolika, ir tai buvo dar viena priežastis jo neįleisti, buvo įvairūs užrašai, penkiakampė žvaigždė“, – pridūrė VSAT atstovas.

Pasak G.Mišučio, pirminiais duomenimis, į Lietuvą įvažiuoti bandę motociklininkai į šalį nebuvo įleisti pernai tuo pačiu metu – ir sprendimą jų nepriimti priėmė tiek Lietuvos, tiek Lenkijos pareigūnai.

Pernai balandžio pabaigoje daugiau kaip dešimt Rusijos motociklininkų, galimai susijusių su rusų baikerių kontroversišku žygiu į Berlyną pergalei prieš nacių Vokietiją pažymėti, nebuvo įleisti į Lietuvą. Jų tuomet neįleido ir Lenkija.

Rusų motociklininkai su sovietine simbolika
Foto: RIA/Scanpix

Prieš tai žiniasklaidoje buvo skelbiama, kad Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto atstovas pareiškė, jog Rusijos baikerių klubo "Naktiniai vilkai" nariai, pradėję žygį motociklais iš Maskvos į Berlyną, galės nevaržomai kirsti Baltarusijos-Lenkijos sieną tuo atveju, jeigu jų dokumentai tvarkingi, informuoja "RIA Novosti".

"Jeigu jų dokumentai galioja, kodėl gi ne? Mes tikriname dokumentus, jeigu jie tvarkingi - praleidžiame", - sakė jis.

Komentuodamas Lenkijos ketinimą neįsileisti baikerių į savo teritoriją, jis pastebėjo, kad "paprastai kliūčių kyla įvažiuojant į Lenkiją, pas mus jokių problemų nekyla". Pasak jo, pasieniečiai nesidomi, ar žmonės, kertantys sieną, priklauso kokiam nors baikerių klubui.

Kovo pabaigoje Rusijos baikerių klubo "Naktiniai vilkai" nariai, nepaisydami protestų dėl panašios kelionės prieš metus, vėl paskelbė apie turą motociklais iš Maskvos į Berlyną. Apie tai kovo 30 dieną paskelbė klubo prezidentas Aleksandras Saldostanovas pravarde "Chirurgas", kuris yra laikomas Rusijos prezidento Vladimiro Putino patikėtiniu. Kelionė prasidėjo balandžio 29-ąją ir drieksis per Baltarusiją, Lenkiją, Slovakiją, Austriją ir Čekiją iki Berlyno, kur turėtų baigtis gegužės 9-ąją. Gegužės 9-oji Rusijoje tradiciškai švenčiama kaip Pergalės Antrajame pasauliniame kare diena.

Vokietijos tarnybos 2015 metais anuliavo kelių "Naktinių vilkų" narių vizas, taip užkirsdamos jiems kelią atvykti į šalį, - anot tarnybų, karinga kelionė neprisideda prie Vokietijos ir Rusijos santykių stiprinimo. Baikeriai gėlių vainiką tuomet gegužės pradžioje padėjo prie paminklo Raudonosios armijos didvyriams Vienoje.

"Naktiniai vilkai" savo kelionę traktuoja kaip "antifašistinių kovotojų pagerbimą", kuriuo jie pamini Sovietų Sąjungos pergalę Antrajame pasauliniame kare.