Iki balandžio 9 dienos į Lietuvą atvyks beveik 300 Vokietijos kariuomenės prancūzų-vokiečių brigados 291-ojo pėstininkų bataliono karių su daugiau nei 150 įvairios paskirties karinės technikos vienetų.

Lietuvą pirmieji Vokietijos rotacinių pajėgų kariai ir technika pasieks orlaiviais ir geležinkeliu. Vokietijos kariai bus dislokuoti Rukloje.

Pagrindinė Vokietijos rotacinių pajėgų karių grupė į Lietuvą bus atskraidinta pirmąją balandžio savaitę Vokietijos kariuomenės orlaiviais. Šie Vokietijos kariai, prie kurių birželį prisijungs dar viena šalies karių kuopa, Lietuvoje treniruosis iki liepos mėnesio. Jie kartu su Lietuvos kariais dalyvaus šalyje vyksiančiose nacionalinėse ir tarptautinėse pratybose. Kartu su jais treniruosis ir Danijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Liuksemburgo kariai.

Pratyboms Lietuvoje vokiečiai atsigabena pėstininkų kovos mašinas „Boxer“, šarvuotus žvalgybos visureigius „Fennek“ ir šarvuotus transporterius „Fuchs“, kitą techniką. Karinės transporto priemonės iš Vokietijos bus gabenamos geležinkeliu iki Šeštokų, iš kur kolonomis vyks į Ruklą.

„Kariuomenės atstovai prašo vairuotojų supratimo dėl galimo eismo sutrikdymo ir informuoja, kad didžiausias transporto judėjimas maršrutu Šeštokai-Marijampolė-Kaunas-Rukla bus balandžio 3 dieną. Karinės technikos koloną sudarys apie 100 transporto priemonių“, - rašoma pranešime.

Planuojama, kad šią Vokietijos rotacinių pajėgų grupę nuo liepos pakeis kita karių pamaina iš artilerijos vieneto.

Šiuo metu Lietuvoje taip pat dislokuota rotacinė Jungtinių Valstijų karių kuopa.